Новини
Головні новини
Політика

Правила поїздок до Білорусі зміняться на початку осені

23.08.2020 Косянчук Інна 0

З першого вересня набуває чинності урядова постанова «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян».

Ілюстрація з Фейсбук-сторінки Держприкордонслужби

Правила поїздок до Білорусі змінюються. Як повідомляв погляд, постанову Кабмін прийняв 13 травня 2020 року на засіданні Уряду, і тоді з було визначено час її введення в дію – 1 вересня.

Зокрема, з цього часу для відвідання сусідньої країни громадянам України необхідні закордонні паспорти.

Держприкордонслужба, нагадавши про це на своїй Фейсбук-сторінці, пояснює: «Відтермінування нового порядку до 1 вересня цього року було запроваджене з метою надання можливості подорожувальникам у разі потреби завчасно оформити закордонні паспорти на території України. Громадяни України, які проживають на території Республіки Білорусь можуть оформити закордонні паспорти у Посольстві України в Мінську або Консульстві України в Бресті».

Також Держприкордонслужба звертає увагу на те, що громадяни України, які після 1 вересня перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, зможуть спокійно повернутися додому –  прикордонники безперешкодно пропустять їх і за внутрішніми паспортами.

Окрім того, громадяни України, які живуть у прикордонних районах України, зможуть не перейматися: «Вони зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок в Республіку Білорусь в місцевих пунктах пропуску за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах, від 12.12.1998», йдеться у повідомленні.

Прикордонники зауважують, що завдяки новому порядку перетину кордону з Білоруссю поліпшиться захист українських громадян, адже у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян України закордонними установами є тривалою та складною на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих, які втратили  закордонні паспорти. Також має зменшитися час проходження особою прикордонного контролю, адже інформація із закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами. Окрім того, передбачається поліпшення запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України у формі книжечки, оскільки цей документ має  незначний ступінь захисту.

Як повідомляв «Погляд», дію угоди між урядами України та РФ про торговельні представництва буде припинено.