Новини
Всесвіт

Позаземне життя існує? Китайський телескоп зафіксував космічні сигнали невідомого походження


Лише за один день апаратура зафіксувала 20 радіоімпульсів.

Телескоп FAST

Китайські астрофізики повідомили про десятки нових сигналах. Їх виявили за допомогою радіотелескопу діаметром 500 метрів, відомого як FAST.

Сигнали надійшли з карликової галактики, що знаходиться, ймовірно, в 3 млрд світлових роках від Землі.

За словами фахівців Китайської астрономічної обсерваторії при Академії наук КНР, зафіксовані FRB вже спостерігалися раніше. Радіоімпульс, відомий як FRB121102, був вперше виявлений в 2012 році і повторився в 2015 році.

В 2019 черговий імпульс FRB121102 вчені засікли 30 серпня. Після цього телескоп записав десятки повторюваних сигналів протягом декількох днів. Лише 3 вересня їх було більше 20, повідомляє asiatimes.

Швидкий радіоімпульс являє собою одиничний сигнал з космосу тривалістю кілька мілісекунд, який, по розрахункам, здатний долати міжгалактичні відстані.

Вчені розходяться в поясненні природи сигналів. FRB були вперше виявлені в 2007 році, і серед гіпотез про їх походження була версія про інопланетний характер сигналів. Втім, однозначної відповіді на це питання немає, адже, для прикладу, в 2010 році сигнали з Землі були помилково прийняті за FRB.

Як повідомлялося раніше, вчені відмовилися ставити хрест на екзопланетах і продовжують пошук позаземного життя.