#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

Позаземне життя існує? Китайський телескоп зафіксував космічні сигнали невідомого походження

11.09.2019 Бобрик Юлія 0

Лише за один день апаратура зафіксувала 20 радіоімпульсів.

Телескоп FAST

Китайські астрофізики повідомили про десятки нових сигналах. Їх виявили за допомогою радіотелескопу діаметром 500 метрів, відомого як FAST.

Сигнали надійшли з карликової галактики, що знаходиться, ймовірно, в 3 млрд світлових роках від Землі.

За словами фахівців Китайської астрономічної обсерваторії при Академії наук КНР, зафіксовані FRB вже спостерігалися раніше. Радіоімпульс, відомий як FRB121102, був вперше виявлений в 2012 році і повторився в 2015 році.

В 2019 черговий імпульс FRB121102 вчені засікли 30 серпня. Після цього телескоп записав десятки повторюваних сигналів протягом декількох днів. Лише 3 вересня їх було більше 20, повідомляє asiatimes.

Швидкий радіоімпульс являє собою одиничний сигнал з космосу тривалістю кілька мілісекунд, який, по розрахункам, здатний долати міжгалактичні відстані.

Вчені розходяться в поясненні природи сигналів. FRB були вперше виявлені в 2007 році, і серед гіпотез про їх походження була версія про інопланетний характер сигналів. Втім, однозначної відповіді на це питання немає, адже, для прикладу, в 2010 році сигнали з Землі були помилково прийняті за FRB.

Як повідомлялося раніше, вчені відмовилися ставити хрест на екзопланетах і продовжують пошук позаземного життя.