Без рубрики
Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини
Культура
Подорожі
Позитивні історії

Поїхати Україною з експедицією та відзняти відео: Три роки проекту Ukraїner


Днями унікальний мультимедійний проект про українців і українські регіони Ukraїner святкував своє триріччя і анонсував розширення концепції та старт другого кола експедицій по історико-етнографічних регіонах України.

Команда проекту досліджує Україну, фільмує і перетворює ці дослідження у корисний і наочний матеріал. Ці матеріали вже широко використовуються в освітніх ініціативах, презентації регіонів всередині країни, презентації туристичного потенціалу України в світі. 

Перша антропологічно-етнографічна експедиція тривала з червня 2016 по жовтень 2018 і охопила всі 16 історичних регіонів України — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії, крім тих територій, що тимчасово окуповані. Ukraїner розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та бізнес в Україні.

Впродож 3-х років команда Ukraїner вирушала щороку у 5-6 історичних регіонів України. Досліджували побут та історії людей, які створюють щось унікальне у великих містах і у найвіддаленіших куточках країни.

За цей час до них долучилося понад 200 волонтерів: авторів, редакторів, транскрибаторів, режисерів, монтажерів, перекладачів, дослідників, дипломатів-комунікаторів, що вирішили розповісти, якою ж Україна є насправді.

«Ukraїner почався зі спроб пояснити іноземцям у десятках відвіданих мною країн світу, що таке Україна, — каже ініціатор проекту Богдан Логвиненко. — Я розповідав про мою країну або бодай ту частину світу, де вона розташована, дітям на віддалених островах індонезійського архіпелагу, бедуїнам у аравійській пустелі, бабусям та дідусям із польського клубу пенсіонерів, членам туристичних клубів та відвідувачам іноземних фестивалів. За роки подорожей, лекцій і розмов про Україну в різних частинах світу найбільше бракувало емоції. Чогось, що б вражало та запам’ятовувалось, залишалось у пам’яті та асоціювалося з моєю країною. Після мандрів світами й повернення додому хотілося знайти образ сучасної країни, цю коротку й дуже промовисту відповідь на запитання: "Ти звідки?"».

цього зображення почалося наше з вами знайомство. Рівно три роки тому. Ви повірили у те, що нам вдасться здійснити експедиційний план. Натомість нам вдалося трішки більше. Нам здавалося, що ми впораємося невеличкою командою. Натомість нас вже понад 300 волонтерів. Ми думали, що об'їдемо Україну та зберемо усе, що можна зібрати за півтора роки, на чому проект і закінчиться. Натомість ці три роки минули непомітно і прямо зараз одна наша експедиційна група досліджує бурштин та бортництво Полісся, а друга – свято запалювання шайбликів у селі Усть-Чорна на Закарпатті".

Команда проекту ділиться своїми здобутками та задумами:

"Ми хотіли робити контент українською та англійською, та за ці роки до нас долучилися волонтери також і з інших країн світу. Тож тепер ми маємо 10 мовних версій. Десять! Протягом цих трьох років ми почали транслювати відео в потягах Інтерсіті та кількох аеропортах. Ми зробили україномовну книгу за результатами першого експедиційного кола. Зараз ми готуємо до друку вже її англомовну версію. Протягом цих трьох років ми побували майже у кожному районі, крім тимчасово окупованих територій".

Ukraїner розпочав свою роботу як мультимедіапроект для прихильників інтелектуальних ЗМІ, несподіваних географічних відкриттів та мультикультурності у червні 2016 року .

Поступово історії невеличких поселень ставали медійними, насамперед для самих українців. У такий спосіб команда переосмислювала історичні особливості та культурні коди історичних земель; етнографічні, географічні, антропологічні.

Упродовж трьох років існування проекту Ukraїner розповідає переважно історії, що демонструють Україну у світовому контексті, про зміни й перемоги у всіх регіонах країни на різних рівнях. Прикметно, що проект представліє Україну світові силами великої волонтерської команди і видає матеріали кількома мовами (англійською, польською, німецькою, чеською, грузинською, французькою, грецькою), показуючи власну країну так, як це зазвичай роблять світові ЗМІ.

Внутрішній туризм в Україні поки що розвинений слабко, розгалуженість транспортної системи теж недосконала. Чимало українців взагалі ніколи не виїжджали за межі свого регіону. Ті ж із нас, хто багато подорожує Україною, можуть помітити, як мало ми знаємо про сусідні регіони і про свою країну в цілому. Тому однією із цілей проекту також є подолання стереотипів між різними регіонами шляхом інформування.

Книга "Україна зсередини" за матеріалами експедицій, видана 2019 у "Видавництві старого Лева" фото starylev.com.ua

Команда проекту збирає пожертви на продовження пректу: "Ми будемо раді продовжувати. Для цього нам потрібна ваша підтримка. Нам можна допомогти фінансово, а також долучитися до команди волонтерів або ж зробити хоча б share" https://ukrainer.net/donate/