Пояснення щодо носіння масок у громадських місцях у «червоних» зонах
Кабінет міністрів заборонив ходити на територіях загального користування у «червоних» зонах без захисних масок. Та чи завжди треба одягати засоби індивідуального захисту?
Відтепер, згідно з постановою уряду від 22 березня, жителі тих регіонів, які віднесено до «червоної» зони, мають носити маски у парках, скверах, на майданах, дорогах, вулицях, пляжах і навіть кладовищі.
Однак заборона перебувати «на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно» стосується лише тих випадків, коли неможливо дотримуватися соціальної дистанції, пише BBC News Україна, посилаючись на МОЗ.
Таким чином, якщо ви перебуваєте у парку, сквері наодинці чи на великій відстані від інших людей, маску можна не одягати.
Директор департаменту комунікацій МВС Ярослав Тракало у коментарі виданню «Сегодня» пояснив, що поліцейські будуть роз'яснювати людям необхідність одягнути маску, а ось на тих, хто відмовиться це зробити, чекають штрафи.
«Якщо протокол виноситься на місці, то 170 грн штраф. А якщо постанова, то 17 тис. грн. Постанова виноситься, якщо порушення зафіксовано в громадському транспорті або державній установі», –
Ярослав Тракало
«Червоні» зони
До «червоної» зони станом на 24 березня, за даними МОЗ, належать: місто Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Одеська, Сумська та Чернівецька області.
Статистика COVID-19
24 березня в Україні загалом зареєстрували 1 579 906 випадків зараження коронавірусом, із них за минулу добу виявлено 14 174 нових хворих, повідомив на своїй фейсбук-сторінці міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Найбільше хворих впродовж минулої доби зафіксували у Києві (1 300), а також в Одеській (1 177), Хмельницькій (994), Львівській (939) та Київській (813) областях.
Добові антирекорди
Впродовж останньої доби, 23 березня, до медичних закладів госпіталізували рекордну кількість хворих на COVID-19 або людей з підозрою на наявність хвороби – 5 438. Це вперше від початку пандемії в Україні госпіталізували таку кількість людей впродовж одного дня.
Другу добу поспіль в Україні встановлено й антирекорд смертності: за минулу добу від ускладнень коронавірусної хвороби померло 342 українця, тоді як позаминулої доби не стало 333 людини.
Тестування
За минулу добу в Україні провели 126 948 тестувань. Зокрема, 52 196 тестувань методом ПЛР, 21 549 досліджень – методом ІФА, а 53 203 – експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.
Загалом від початку спалаху хвороби в Україні провели 7 778 231 ПЛР-тестування для виявлення вірусу SARS-CoV-2.
Нагадаємо, що з 22 березня в Україні розпочався другий етап вакцинації від коронавірусу. По всій країні запрацювали 565 стаціонарних пунктів щеплення.
«Погляд» також писав, що в Україні посилено правила в’їзду іноземних громадян.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.