Послаблення карантину в Києві: що заборонено і що дозволено?
Згідно дозволу Кабміну, у столиці відновлює роботу низка громадських закладів.
Як повідомив на своїй Фейсбук-сторінці міський голова Києва Віталій Кличко, у Києві дозволено відновити діяльність із дотриманням низки протиепідемічних вимог, зокрема, таким закладам: ресторанам та кафе (без дитячих кімнат); басейнам (для індивідуальних тренувань); кінотеатрам та театрам (з обмеженою кількістю відвідувачів і дотриманням дистанції між ними). Окрім того, відтепер у столиці можна проводити культурні та мистецькі заходи, але також з обмеженням кількості до 10 осіб.
Комісія з надзвичайних ситуацій прописала регламенти та умови, за яких можуть працювати ці заклади. Разом з тим місто контролюватиме дотримання правил роботи всіма закладами.
Офіційний портал Києва також інформує про дозвіл відновити роботу готелів та інших закладів розміщення.
Звертаючи увагу на протиепідемічні вимоги, яких мають дотримуватися заклади, що відновлюють роботу, Офіційний портал Києва зазначає: «Заклади харчування мають забезпечити маркування для дотримання дистанції у чергах, дотримання відстані між столами не менше 1,5 м, розміщення не більш як чотирьох клієнтів за одним столом. Дозволяється відокремлення частини стола перегородкою, що унеможливлює контакт між клієнтами. Меню має бути розміщено для безконтактного ознайомлення біля входу чи місця прийняття замовлення або на столах – із матеріалу, що дозволяє обробку дезінфекційним засобом, чи якщо це одноразове паперове меню.У закладах громадського харчування, що здійснюють обслуговування у приміщенні, заборонено вхід відвідувачів без супроводу працівника; проведення бенкетів чи інших заходів, у яких беруть участь більше 10 осіб; функціонування дитячих кімнат; приготування їжі на відкритих кухнях, якщо вони не відгороджені від відвідувачів перегородкою; функціонування буфетів самообслуговування, у тому числі для самостійного наливу напоїв клієнтом.У закладах швидкого харчування страви, напої, підноси та столові прибори мають видаватися на прохання відвідувача».
Щодо культурно-мистецьких масових заходів – вони мають відбуватися без фан-зон, і на кожну особу має припадати не менше 5 кв. м. Це стосується заходів і в приміщенні, і на огородженій території. Також рекомендується безконтактний спосіб контролю квитків, а щоб унеможливити черги - збільшити кількість пунктів вхідного контролю. Відстань між місцями для сидіння має бути не менше ніж 1,5 м. Якщо захід проводиться у залах зі стаціонарними місцями для сидіння, то мають бути вільні місця поруч, спереду та позаду відвідувачів.
Обов’язковими для відвідувачів таких заходів залишаються маски та респіратори, що прикривають ніс та рот.
Детальніше про вимоги до закладів можна прочитати у розпорядженні керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації № 58.
Втім, у столиці ще продовжує діяти низка карантинних заборон. Серед них – перебування у в громадських будинках і спорудах, а також у громадському транспорті без вдягнутих масок або респіраторів, що закривають ніс та рот, та бути на вулицях без документів, що посвідчують особу. Не можна самовільно залишати місця самоізоляції та обсервації; проводити масові заходи за участю більше однієї особи на 5 кв.м; перетинати державний кордон іноземцям та особам без громадянства без поліса страхування витрат, пов’язаних із лікуванням COVID-19, обсервацією.
Також наголошується, що не можна відвідувати заклади освіти її здобувачами у групах більше 10 осіб (окрім ЗНО та іспитів);
Поки що не відновлено діяльність закладів дитячого оздоровлення та відпочинку;
Також заборонено перевозити у транспорті пасажирів більше, ніж кількість місць для сидіння, яка передбачена технічною характеристикою транспортного заходу.
Віталій Кличко звернув увагу: «Підкреслю: в разі погіршення епідеміологічної ситуації Київ повернеться до обмежень. І це не страшилка. Сьогодні кожен повинен розуміти, що треба берегтися! Дотримуватися елементарних правил: маска в транспорті та в публічних місцях, дезінфектори, соціальна дистанція».
Водночас на сьогоднішньому брифінгу Віталій Кличко повідомив, що за минулу добу виявили захворювання на коронавірус у 99 киян. «Новини сьогодні – знову не оптимістичні. Кількість мешканців Києва, в яких за минулу добу виявили захворювання на коронавірус, збільшилась на 99 людей. На сьогодні в столиці вже 4528 підтверджених випадків захворювання на COVID-19», – зазначив Кличко.
Як повідомляв "Погляд", під час карантину в Ірпені склали два протоколи на підприємців.