Новини
Культура
Київщина-суспільство
Київ

Посадовців Музею Революції Гідності підозрюють у розтраті 111 млн грн


19 листопада у приміщенні Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Служба безпеки України та ГУ Нацполіції у місті Києві проводила слідчі дії.

фото kauper

Захід відбувався під процесуальним керівництвом столичної прокуратури, повідомляється на сайті СБУ. Слідчі підозрюють посадовців меморіального комплексу у розкраданні коштів, виділених на реконструкцію об’єкта. Триває досудове слідство за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Підстави для обшуку

Задокументовано, що керівництво музею уклало договори на майже 150 мільйонів гривень на роботи із реконструкції та благоустрою об’єктів меморіального комплексу. Підрядникам був перехований аванс у розмірі 80% від суми договору, що склало 111 млн грн.

Однак правоохоронці з’ясували, що у встановлені угодами терміни роботи фактично не проводились. Натомість більшість отриманих підрядником бюджетних коштів було витрачено не на цілі, які прописані у відповідних договорах.

Брифінг директора музею 

В музеї Революції Гідності пов'язують обшуки із будівництвом Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Про це на брифінгу заявив директор музею Ігор Пошивайло, передає Укрінформ.

«Шукали на підставі ухвали, яку виніс Голосіївський районний суд, шукали документи, пов'язані зі спорудженням Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Нічого нам не пояснили. Будь-які документи, пов’язані із будівництвом Меморіалу - це проєктно-кошторисна документація, а зокрема та фінансова складова, яка перерахована генпідряднику відповідно до тендерної процедури, відповідно до затвердженого державною експертизою проєктно-кошторисної документації - це знаходиться у нього. І музей не отримував ані усного, ані письмового запиту на надання такої інформації», - розповів Пошивайло.

За його словами, зрозуміло, що відкрите якесь кримінальне провадження, але в музеї про нього нічого не знають.

«Ми не є суб'єктом прямим фінансової діяльності, зокрема, витрати коштів, які виділені на Меморіал, оскільки це підрядник оперує»

Ігор Пошивайло

Він нагадав, що на ділянку, де планувалося створити Меморіал Героїв Небесної Сотні, було накладено і знято низку арештів. Генпрокуратура визначала певні терміни завершення слідчих експериментів, після яких вже можна було приступати до спорудження Меморіалу.

«Ділянка досі залишається арештованою, Меморіал не побудовано. Очевидно, це є питання слідчих органів, чому не будується Меморіал і куди поділися кошти», - резюмував директор музею.

Раніше «Погляд» повідомляв про чоловіка, що присвоїв два мільйони державних коштів, ремонтуючи Верховну Раду.

Читайте також про столичного підприємця, якому повідомлено про підозру за привласнення бюджетних коштів одного з сіл Обухівщини.