Новини
Новини Київської області
Суспільство

Поради для успішної ОТГ у цифровому просторі


Програма DOBRE розробила добірку підказок, що допоможуть громаді стати по-справжньому взірцевою, підсилити інвестиційну привабливість та залучати мешканців до діалогу.

1. Як розвивати офіційний сайт громади за новим підходом, щоб він працював на ОТГ громади - залучення інвестора, туристів та побудову діалогу з мешканцями?

Сайт - перша точка дотику з громадою для тих, хто зацікавився співпрацею та оцінює перспективи вкладання грошей у неї. Для потенційного інвестора та бізнесу важливий поточний стан справ у ОТГ, тож сайт має дати відповіді на такі запитання:
1) Які підприємства працюють? 
2) Чи має громада відкриті інвестиційні пропозиції? 
3) Чи розвивається туризм? 

2. Чому важливо детально розповідати про команду керівництва ОТГ на сайті та як це робити:

  • Створіть детальний опис структури ОТГ: хто є хто у громаді. Який досвід має голова ОТГ? Хто йому підпорядковується? Хто опікується ЦНАПами? А спортом? Такий підхід збереже багато часу - адже тепер громадяни точно знатимуть, до кого з якими питаннями звертатися.
  • Розкажіть більше про кожного з працівників. Для цього можна створити окремі сторінки на кожного члена команди.
  •  Додайте фото гарної якості до сторінки кожного працівника.

3. Як залучити у вашу громаду інвестора. Отже, як інвестор приймає рішення про співпрацю з громадою? 

Як правило, інвестор починає свій шлях з ретельного дослідження інформації про громаду.

  •  Скільки людей тут мешкає? 
  • Чи багато працездатного населення? 
  • Як справи з інфраструктурою, доступом до мережі інтернет, освітою, якістю доріг? 
  • Чи є стратегія розвитку громади? 


Точкою пошуку цих даних часто стає офіційний сайт ОТГ, як джерело перевіреної інформації. 
Отож ключовими принципами розвитку веб-сайту, який би зацікавив інвестора, є:

  1. Прозорість. Ніхто не хоче купувати кота в мішку. Тому розповідайте про громаду чесно та зрозуміло. Ці підходи мають пронизувати усі складові присутності громади в онлайн-середовищі: від новин до інтерактивних мап та реєстрів.
  2. Актуальність. Регулярно оновлюйте інформацію на сайті. Відкрився новий завод? Напишіть про нього. Закривається підприємство? Також вкажіть це, аби потенційні партнери шукали інші можливості для співпраці. Не забувайте і про гарно оформлену статистику.
  3. Відкритість. Ставайте привітною та завжди готовою до співпраці громадою. Ідеально мати на сайті контакти людини, відповідальної за бізнес-партнерства. 

4. Що зробити, щоб інвестор сказав “так”?

Порада №1 - позбавте інвестора зайвого головного болю і надайте максимально повну та актуальну інформацію про вашу громаду. Уявіть, що створюєте її життєпис. Рік заснування, площа, керівництво, кількість шкіл та автостанцій - розкажіть про все у деталях на офіційному сайті. При цьому важливе вдале візуальне оформлення - використовуйте графіки, таблички, показуйте якісні фото. Так ви одразу зацікавите інвестора і, можливо, він навіть захоче до вас приїхати. 

Порада №2 - продемонструйте бізнес-можливості громади. Зручніше за все мати єдину мапу з усіма підприємствами, закладами та установами ОТГ. Так потенційний партнер одразу побачить, що в громаді є друкарня, великий консервний завод та підприємство з виготовлення крафтового меду. А ще - 15 шкіл та жодного басейну. То, може, варто будувати? 

5. Цікаві та небанальні новини про громаду: п'ять підказок для написання

  1. Завдання тексту.Золоте правило текстів у державних комунікаціях - ефективність. Будь-який текст, а особливо новина, має виконувати своє конкретне завдання.
  2. Якість тексту  - максимально відмовляйтесь від довгих речень, канцеляризмів та специфічної лексики. Новини краще писати за схемою, якій віддають перевагу журналісти - “Lead” (Хто? Що? Коли? Чому?), контекст, подробиці, більше подробиць (якщо потрібно). 
  3. Створіть рубрику “людина місяця”/”людина тижня” і пишіть про легенд вашого міста/селища. Таких буде предостатньо - хтось займається сімейною винарнею, у когось восьмеро дітей, а хтось волонтерить у важливих соціальних проектах. 
  4.  Діліться можливостями для жителів громад - творчі конкурси, гранти, курси, нові місця. При цьому пам’ятайте, що відкриття першого в місті хумус-бару - новина, а от ще один кіоск із хлібом - не новинний привід. 
  5. Оформлення. Інфографіки досі в тренді. Графічні матеріали просто зрозуміти та вони ідеально доповнюють новини. Наприклад, ви можете зробити публікацію з підсумками року щодо видатків і доходів громади та додати інфографіку на основі розділу сайту про відкритий бюджет. 

5. Інструменти залучення мешканців у розвиток громади: як їх впроваджувати?

Запитайте себе: як справи у вашій громаді із активністю громадян? Наскільки охоче мешканці залучаються до впровадження локальних змін? Чи існує реальний діалог влади та активістів?
Пропонуємо три практичні кроки, що допоможуть побудувати довіру між мешканцями та керівництвом громади:

  1.  Започаткуйте бюджет участі. Цей інструмент за останні роки вже встиг стати синонімом прямої електронної демократії та допоміг активізувати громадян у десятках міст та громад України.
  2. Налагодіть прийом/систему звернень від громадян. Завдяки інструменту люди у декілька кліків можуть розповісти про свій запит до влади, а керівні органи - надати відповідь у визначені законом строки.
  3. Пам’ятайте про відкритість керівництва. Розповісти про працівників громади - хороший спосіб показати усім, що для них працює відкрита та налаштована на зміни команда.

Детальніше тут.