Поради щодо вшанування пам'яті загиблих героїв (ФОТО, ВІДЕО)
Зазначається, що 12 серпня Наказом Міністерства оборони України № 544 було затверджено Концепцію вшанування пам’яті загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Раніше, 2 липня 2021, року Верховна Рада України затвердила військовий церемоніал поховання, основою якого став як український історичний досвід (козацький та часів Визвольних змагань початку ХХ століття), так і сучасний закордонний.
18 липня цього року було ухвалено Закон України щодо забезпечення здійснення поховання деяких категорій осіб на Національному військовому меморіальному кладовищі. В законі уточнено як саму процедуру урочистого віддання військових почестей під час поховання та перепоховання загиблих військовослужбовців, так і порядок дій почту під час поховання.
Народні традиції вшанування пам’яті загиблих Героїв.
Одна з найпоширеніших традицій, що склалися в Україні за час повномасштабного росіського вторгнення, – зустріч траурного кортежу. Кожен українець має знати кілька простих правил на знак поваги до людини, яка, ставши на захист батьківщини, принесла у жертву своє життя заради кожного з нас:
Де би ви не були, коли почуєте сигнали траурного кортежу чи побачите його рух – зупиніться. Це остання земна дорога пошани Воїну-Герою.
У час проїзду кортежу – не перебігайте перед ним вулицю, припиніть розмови телефоном чи гучні бесіди з кимось.
У жодному разі не продовжуйте автомобільний рух чи маневри.
Вийдіть з приміщення, автобуса чи автівки та створіть живий коридор пошани разом з іншими людьми.
При наближенні траурного ескорту схиліть у скорботі голову чи станьте на коліна, перехрестіться чи прикладіть руку до серця. Тим засвідчите щиру вдячність воїну і віру в нашу незнищенність.
Також, пропонуємо переглянути авторські сюжети медіа “Погляд” – “Практики вшанування пам’яті захисників на Київщині”.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.