Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Популярний телеведучий привіз благодійну допомогу переяславським медикам


Український телеведучий-мандрівник Дмитро Комаров 4 травня в рамках акції допомоги українським медпрацівникам, привіз у Переяславську ЦРЛ захисні костюми.

Дмитро не дуже багато розповідав про те, як він зібрав цю допомогу, звісно, суми теж не називав, але це точно його особиста благодійна справа, а не телеканалу чи проєкту, де він працює, – розповіла Переяслав.City директорка ЦРЛ Лариса Кузьменчук. – Він тільки зазначив, що особисто звернувся до різних представників бізнесу, щоб допомогли з придбанням якісних засобів захисту. Відгукнулися власники торгової мережі "Епіцентр" і через них він замовив всі ці речі.

Нам привіз захисні костюми одноразові і майже 40 штук багаторазового використання – вони дорогі і дуже добротні, в таких китайські лікарі працювали. Так само респіратори та маски теж звідти – якісні. Ще захисні окуляри, рукавички, дезінфікуючий засіб для туалетів та "білизну" для прання постільної білизни після пацієнтів. Все це нам потрібне і ми дуже вдячні не тільки Дмитрові, а й усім, хто нам допомагає коштами чи товарами.

Лариса Кузьменчук  повідомила, що в лікарні інфікувалися три медсестри.

У нас справді три медсестри інфікувалися коронавірусом, але не через те, що не мали засобів захисту, – каже Лариса Василівна. – Одна "підхопила" інфекцію десь у побуті, дві – імовірно, що й на роботі. А причиною тому, як очевидно, є недотримання правил особистої гігієни. Найчастіше медики інфікуються тоді, коли після роботи у відділенні з хворими на коронавірус знімають брудні костюми, маски, рукавички. Для цього є відповідна інструкція, в якій послідовності і як усе мусять робити, і її потрібно чітко дотримуватися.

На жаль, і в нашій лікарні часом бачу, як медпрацівники ходять навіть без масок. Індивідуальна захист – це особиста справа і відповідальність кожного. Люди трохи послабили свою обережність, бо, на щастя, нас поки минає велике лихо. У нас не було дуже тяжких пацієнтів, тому багато думають, що епідемія – це несерйозно. На жаль, небезпека ще існує.