Понад 12 тис. грн збитків природі нанесли на Київщині
Протягом двох днів рибпатрульні Київщини зафіксували 26 правопорушень правил вилову риби.
Так, 16 лютого о 16:20 на р. Десна поблизу с. Рожни Броварського району Київщини виявили порушника, який добув понад 11 кг риби, чим перевищив добову норму вилову на 8 кг (на 43 екземпляри плітки). Сума завданих збитків розрахована відповідно до такс і складає 3 655 грн, повідомляє Київський рибоохоронний патруль.
Наступного дня у цьому ж місці інший рибак спіймав понад 4 кг риби, чим перевищив добову норму на 1 кг (на 10 екземплярів плітки). Нанесена шкода становить 850 грн. А згодом на Канівському водосховищі зафіксовано аналогічне порушення. Чоловік перевищив добову норму вилову на 9 кг (на 93 окуні). Збитки складають 1 581 грн. У всіх випадках оформлено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).
Крім того, впродовж двох днів рибоохоронні патрульні виявили 20 порушників на зимувальних ямах: поблизу мосту Південний у Голосіївському районі столиці, сіл Балико-Щучинка Кагарлицького району Київщини та Григорівка Канівського району Черкащини. Сума завданих збитків складає 6120 грн. Накладено штрафів на суму 3332 грн. Ще трьох порушників зафіксовано на р. Тетерів неподалік с. Пилява Вишгородського району Київщини, де протягом року заборонена будь-яка рибогосподарська діяльність. У результаті складено 23 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).
Київський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, повідомляйте на «гарячу лінію» за номером: (099) 341-73-18.
Довідково: На Київщині діє заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. З картою можна ознайомитись за посиланням. Крім того, з 10 грудня встановлено заборону на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах.
Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що у Броварському районі на Десні незаконно ловили червонокнижну рибу.
Також ми розповідали, що на Київщині викрито незаконний продаж риби, занесеної до Червоної книги України.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.