Новини
Новини Київської області
Вибори

Погано прихована агітація чи залучення адмінресурсу?


На Київщині майже кожна друга адміністрація міст та районів області активно публікує матеріали щодо одного з кандидатів у Президенти. Використання адмінресурсу під час виборчого процесу – це вже давно не новина, проте питання: чому одні не публікують, а інші активно розповсюджують матеріали, які аж ніяк не можна назвати «інформуванням щодо діяльності діючого Гаранта»?

Однією із найпопулярніших серед адміністрацій столичного регіону стала публікація про те, що «Верховним Головнокомандувачем не може бути людина, залежна від наркотиків». Матеріал прямо стосується виборчих перегонів і пов'язаний з головною темою минулого тижня – щодо здачі аналізів обох кандидатів. Такі публікації зробили Бородянська, Баришівська, Бориспільська, Васильківська, Білоцерківська та Обухівська районні держадміністрації.

Варто зазначити, що перед другим туром виборів публікацій, в яких явно чи «приховано» присутня агітація значно поменшало, а от перед першим туром – ними майже не щодня майоріли стрічки новин районних адміністрацій. В одному із дописі напередодні першого туру виборів Білоцерківської РДА йдеться про «втручання у вибори для того, щоб забезпечити виграш вигідних для Москви кандидатів».

Також напередодні першого туру виборів Вишгородська та Макарівська районні держадміністрації опублікували «президентський рейтинг», в якому акцент був зроблений на тому, що збільшився розрив між Петром Порошенком і Юлією Тимошенко. Це вже не кажучи про відеоролики, в яких діючий Президент розповідає не про свою діяльність, а про інших кандидатів.
Бориспільська районна державна адміністрація Київської області також була помічена в публікації матеріалу, яий не має стосунку до «інформування». Його головна теза про те, що «31 березня ми обираємо не тільки Президента, а Верховного Головнокомандувача» – а він є чи не головним месенджем у всій передвиборчій кампанії одного з кандидатів.

Так, звісно, можна довго вести суперечки, навколо питання, чи є ці публікації агітаційними чи інформативними. Але очивидно й те, що “новинної” цінності, аніж пропаганди та агітації у них значно менше...