Погано прихована агітація чи залучення адмінресурсу?
На Київщині майже кожна друга адміністрація міст та районів області активно публікує матеріали щодо одного з кандидатів у Президенти. Використання адмінресурсу під час виборчого процесу – це вже давно не новина, проте питання: чому одні не публікують, а інші активно розповсюджують матеріали, які аж ніяк не можна назвати «інформуванням щодо діяльності діючого Гаранта»?
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/photo5292195978885048855.jpg)
Однією із найпопулярніших серед адміністрацій столичного регіону стала публікація про те, що «Верховним Головнокомандувачем не може бути людина, залежна від наркотиків». Матеріал прямо стосується виборчих перегонів і пов'язаний з головною темою минулого тижня – щодо здачі аналізів обох кандидатів. Такі публікації зробили Бородянська, Баришівська, Бориспільська, Васильківська, Білоцерківська та Обухівська районні держадміністрації.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/photo5292254012483152493.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/photo5292254012483152492.jpg)
Варто зазначити, що перед другим туром виборів публікацій, в яких явно чи «приховано» присутня агітація значно поменшало, а от перед першим туром – ними майже не щодня майоріли стрічки новин районних адміністрацій. В одному із дописі напередодні першого туру виборів Білоцерківської РДА йдеться про «втручання у вибори для того, щоб забезпечити виграш вигідних для Москви кандидатів».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/photo5292195978885048860.jpg)
Також напередодні першого туру виборів Вишгородська та Макарівська районні держадміністрації опублікували «президентський рейтинг», в якому акцент був зроблений на тому, що збільшився розрив між Петром Порошенком і Юлією Тимошенко. Це вже не кажучи про відеоролики, в яких діючий Президент розповідає не про свою діяльність, а про інших кандидатів.
Бориспільська районна державна адміністрація Київської області також була помічена в публікації матеріалу, яий не має стосунку до «інформування». Його головна теза про те, що «31 березня ми обираємо не тільки Президента, а Верховного Головнокомандувача» – а він є чи не головним месенджем у всій передвиборчій кампанії одного з кандидатів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/photo5292195978885048861.jpg)
Так, звісно, можна довго вести суперечки, навколо питання, чи є ці публікації агітаційними чи інформативними. Але очивидно й те, що “новинної” цінності, аніж пропаганди та агітації у них значно менше...