#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Головні новини
Довкілля
Україна-суспільство

Пластику - ні: Верховна Рада заборонила використання одноразових пакетів

02.06.2021 Дар'я Сафронова 0

Однак закон заборона пластикових пакетів не розповсюджується на купівлю пакетів для побутових відходів.

В Україні будуть штрафувати за використання пластикових пакетів. Верховна Рада остаточно заборонила їх звернення. За документ проголосували 297 парламентаріїв. Законопроект №2051-1 забороняє використання:

  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
  • оксоразкладних (оксобіоразкладних) пластикових пакетів.

Винятком стануть пластикові пакети, що використовуються для м'яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Також закон не розповсюджуються на пакети для побутового сміття. Про це повідомили на запит у прес-службі Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України порталу "Нова Влада".

"На пакети для сміття ці обмеження не розповсюджуються, якщо їх продаватимуть як товар (як це роблять сьогодні). Але якщо їх у супермаркеті роздаватимуть споживачам безкоштовно для упаковки, то на це діє заборона", -

Міндовкілля

Відповідно до закону, поширення пластикових пакетів каратиметься штрафом від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення буде стягуватися штраф від 3400 до 8500 грн.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.

Фото: freepik.com