Новини
Екологія
Новини світу

Пластикова дієта: популяція чайок скоротилася на 30%


Птахи плутають гуму з черв'яками, що стало ще один фактором в довгому списку проблем, з якими доводиться стикатися пернатим.

Британські захисники природи з'ясували, чому острів, що знаходиться під захистом, поблизу південно-західного узбережжя Великобританії усіяний тисячами гумок.

Острів Маліон поблизу узбережжя графства Корнуол на півдні Великобританії визнаний пташиним заповідником. Всі, хто бажає відвідати цей клаптик землі шириною трохи більше 250 метрів, повинні отримати спеціальний дозвіл.

Нещодавно рейнджери з Національного фонду Великобританії – організації, що займається збереженням історичних і природних місць – отримали інформацію про те, що на острові відбувається щось дивне. Він весь покритий тисячами різних дрібних мотузок і гумок.

Аби не турбувати птахів, що гніздяться, рейнджери дочекалися осені, щоб припливти на острів і навести там лад. Зібравши величезну кількість сміття, який включав в себе невеликі шматки рибальських сіток і лісок, захисники природи з’ясували, що він пройшов через травну систему птахів.

В Національному фонді Великобританії вважають, що чайки та інші птахи плутають сміття з хробаками і доставляють його на острів.

«Потрібно взяти на себе відповідальність за те, як ми використовуємо і утилізуємо товари – онезалежно від того, чи є ми виробниками або споживачами», – кажуть в організації. – «Пластик і гума – ще один фактор в довгому списку проблем, з якими доводиться стикатися нашим морським птахам, аби вижити», – робить висновок Національний фонд Великобританії.

Незважаючи на те, що чайки можуть здатися невибагливими птахами, невразливими до зовнішніх загроз, їх популяція скорочується. За останні роки чисельність морських чайок (Larus marinus) – найбільшого виду чайок в світі – скоротилася на 30 відсотків, а сріблясті чайки (Larus argentatus) занесені в британський список птахів, яким загрожує вимирання.