Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство
Політика

План захисту України від COVID-19 від «Європейської солідарності»

20.01.2021 Надiя Проценко 0

П'ятий президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко презентував план дій на поточний рік для запобігання поширення COVID-19 в Україні.

На що потрібно звернути увагу у першу чергу, коли ворог наразі для всіх один? Передусім, це масове тестування, якісна діагностика, контроль самоізоляції безсимптомних хворих, безкоштовне лікування у медзакладах і вакцинація, переконаний Петро Порошенко.

У своєму телеграм-каналі п’ятий президент України висловив думку, що нинішня влада «причепурила ковідну статистику, неначе новорічну ялинку», стрімко знизивши обсяги тестування.  

«Але щодня офіційні цифри спростовує мій телефон. Слухавка час від часу розривається від дзвінків з проханнями допомоги – то з киснем, то з ліками, то з лікарями, то з ліжками, то з грошима…»

Петро Порошенко

І якщо в Україні початок вакцинації запланований на І півріччя (зокрема, на середину лютого), то, за словами Порошенка, десятки країн світу вже вакцинують громадян якісними вакцинами. За приклад він навів Молдову, президент якої Майя Санду нещодавно відвідала Україну.

«Ще й місяця не пройшло, як вона вступила на посаду. Там вже забезпечено початок безкоштовного щеплення, причому якісним препаратом від Pfizer, закупленим за державні кошти. Індія до кінця літа провакцинує майже триста мільйонів осіб – за кількістю населення це приблизно сім Україн. Днями стало відомо, що Африканський Союз вже придбав 270 мільйонів якісних доз».

Петро Порошенко

Петро Порошенко різко критикує діючу владу, зазначаючи: «Єдине, що поки що більш-менш твердо обіцяє влада, – сумнівну вакцину з п’ятидесятивідостковою ефективністю, створену за технологіями вчорашнього дня».

Очевидно, йдеться про закуплену китайську вакцину Sinovac, ефективність якої становить 50%, тим часом як у інших виробників –  90%. Читайте на «Погляді» дослідження, як і чому Україна вибрала дорогу вакцину замість дешевшої.

«У влади не має бути ні дня, ні ночі. Вони мають мотатися по всьому світу, купувати в усіх якісних виробників вакцини –  крім російських. Слід терміново придбати терміново не менше двадцяти мільйонів доз. Бо лише така кількість забезпечить групи  ризику: медичних працівників, яких влада так і не застрахувала; літніх людей, в першу чергу, будинки для людей похилого віку; вчителів, вихователів, спрацівників соціальних служб. Ці групи мають отримати щеплення безкоштовно. Всі інші – за дуже поміркованою вартістю», – наголосив Порошенко.

Також, на його думку, витрати громадян на тестування та лікування коронавірусу, страхування на випадок ковіду і вакцинацію необхідно віднести до переліку витрат, які можуть бути включені до податкової знижки.

«За результатами податкового року фізична особа матиме право подати річну декларацію і зменшити розмір оподаткованого доходу на величину таких витрат, та отримати з бюджету частину сплаченого ПДФО, а саме 18% від таких витрат».

Петро Порошенко

Лідер партії «Європейська солідарність» закликав владу обмежити ціни на тести, вакцину, ліки, які є в протоколах по «ковіду».

«Люди не можуть чекати, поки, вибачте за грубе слово, «роздупляться» в Офісі Зеленського та в його уряді», – переконаний Порошенко.

«Погляд» нещодавно повідомляв, що МОЗ висловила зацікавленість у вакцинуванні всіх українців безкоштовно.

Оскільки українське законодавство не передбачає екстреного використання вакцин, які не пройшли повний цикл випробувань, з’явилась потреба у законодавчих змінах, тож 19 січня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт щодо використання в Україні п’ятьох вакцин від СOVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.