Новини
Підсумки тижня

“Підсумки тижня” від журналістів служби новин інформаційної агенції “Погляд” від 3.05.2019


Чекали на сакури - розцвіли черемхи. Біля Екомаркету в центрі Ірпеня вперше після реконструкції площі розквітли дерева. Але не ті, на які чекали ірпінці. Минулої весни влада представила проект реконструкції площі. Спочатку на зображенні біля Стели творчого духу були білі кущі.Тільки на озеленення з міського бюджету витратили майже мільйон 200 тисяч гривень. За газон платили окремо. А реконструкція всієї площі обійшлась ірпінцям понад 15 мільйонів гривень. Для реалізації цього проекту викорчували живі сороколітні ялини. Тоді їх обіцяли зберегти і пересадили у парк перемоги. Але там дерева загинули.
Зараз період цвітіння. Розпускаються квіти, гілки дерев всипані молодими пелюстками та листям, а ринки Київщини - штучними букетами Напередодні поминальних днів їх можна знайти всюди. Ними традиційно люди вшановують пам'ять померлих родичів та близьких. Але цього року Міністерство екології та природних ресурсів закликало громадян відмовитися від пластикових вінків та букетів. Адже це шкодить довкіллю. Подібні заклики від місцевої влади прозвучали і у Львівській, Житомирській та інших областях.
У поминальні дні для жителів Приірпіння будуть курсувати додаткові автобуси з кінцевою зупинкою на кладовИщі. Таким транспортом можуть скористатися мешканці Ірпеня, Бучі, селищ Гостомель, Ворзель та мікрорайону Романівка. Автобуси пустять з 4-го по 6 травня - зранку до сімнадцятої години вечора. Вартість проїзду в одну сторону складе 7 гривень.
На травневі свята в лісі не тільки гуляли та смажили м’ясо, а ще й пиляли дерева. З 1 квітня по 15 червня будь-які заходи у лісі, що є джерелом шуму та неспокою - заборонено. Це може нашкодити популяції диких тварин та птахів. У Бучі закон порушили. 2 травня спиляли декілька дерев в лісопарковій зоні. Голова екологічної громадської організації міста Марія Микитюк забила на сполох. Чому проводили роботи у непередбачений законом час і що на це відповіли причетні організації розкаже Галина Камінська.
За одну годину він може переплистИ увесь Тихий океан, піднятися на Еверест та зазирнути у Гранд Каньон. Хоч все це лише на карті світу. У школі № 12 в Ірпені працює найкращий географ України - Олег Горовий. Нещодавно він зайняв призове місце у конкурсі “Учитель року-2019”. На його уроках учні не вивчають на пам’ять підручники, а користуються смартфонами та працюють у командах.
На диво не чекають - диво створюють. Ірпінці та бучанці намагаються допомогти Давиду Глушку. Хлопчику 1 рік та 7 місяців. Він хворіє на рак крові. Щоб зібрати гроші на необхідне лікування 11 травня о 10 годині жителів запрошують на благодійний тренінг з “Інтернет-мАркетингу”, що відбудеться у приміщенні ірпінської міської ради. Лекцію проведе маркетолог Антон Золотарьов. Білет коштує 200 гривень. Усі зібрані кошти передадуть на лікування Давида.
У квітні світ відзначає день розповсюдження інформації про проблеми аутизму. Мало хто знає, що це не хвороба. Це - психічне порушення, через яке виникають труднощі у спілкуванні з іншими людьми. Дітей з цим розладом називають особливими, індиго або потаємними. В Україні живе понад 6 тисяч таких дітей. А от спеціалізованих центрів для них дуже мало. Один з кращих інклюзивних закладів, який допомагає і дітям-аутистам, вже майже рік працює у селі Путрівка Васильківського району. Щоб побачити, як працюють тут з особливими дітьми, наші журналісти провели один навчальний день з хлопчиком індиго.
У Бучі поставили театральну виставу про важливість щеплення. Акція пройшла на Київській площі в рамках європейського тижня вакцинації. На сцені виступали медичні працівники разом зі школярами. На простих прикладах вони показали різні віруси, які попереджає вакцина.
Стоп альтернативній енергетиці. Чи буде вигідна зелена енергетика власникам сонячних панелей?Нерестова заборона. Рибінспекція затримує порушників “Позивний зеніт”. У Василькові триває тиждень патріотичного кіно
Головний архітектор Ірпеня порушив антикорупційне законодавствоНаціональна поліція направила до Ірпінського суду адмінпротокол відносно Михайла Сапона, начальника відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради. Згідно з декларацією новий позашляховик тойота ленд крузер 2004 року посадовець придбав за 280 тисяч гривень 30 березня 2018 року.Інформацію про зміни майнового стану пан Сапон ніби-то подав вчасно 10 квітня того ж року. Але у декларацію посадовець вніс неправдиві відомості. У Єдиному реєстрі МВС України зазначено, що позашляховик тойота ленд крузер Михайло Сапон купив 17 березня 2018 року. Відтак, повідомити про зміни майнового стану зобов'язаний був до 27 березня минулого року. Він запізнився на 13 днів. Тепер справу про вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, розглянуть у Ірпінському суді.
Третє травня - Всесвітній день свободи преси. Це день, коли медіа можуть нагадати владі і суспільству про величезне значення свободи слова. Наша інформаційна агенція є опозиційним медіа ресурсом до влади Ірпеня вже більше двох років. За викриття фактів корупції, нищення лісу та заплав, порушення закону забудовниками, близькими до Клану екс-міського голови Карплюка - ми отримуємо погрози, перед нами закривають двері та всі міські установи відмовляють у коментарях. Ми, журналісти, повинні мати право виконувати свій професійний обов’язок вільно. Тому будемо продовжувати ставити незручні питання та приходити за відповідями до міських посадовців.
На водоймах Київської області проводять рейди. Двох порушників, які встановлювали сітки, затримали на водосховищі Великий Супій Яготинського району. “Порибалити” вони не встигли, але ж протоколи на них все ж склали . А у затоці річки Десни виявили шість сіток, у яких знаходилось 64 кілограми риби. Власників знарядь знайти не вдалося. Нагадаємо, нерестова заборона триватиме у всіх водосховищах і озерах з затоками по 6 червня.
“Стоп альтернативній енергетиці”. Саме так сприйняли поправку до законопроекту про зелену енергетику власники сонячних панелей. Відтепер домогосподарства можуть розміщувати сонячні електростанції до 50 кіловатів тільки на дахах будинків та на фасадах, але не на землі. Причиною заборони стало неліцензійне вироблення недобросовісними бізнесменами кіловатів у великих масштабах за зеленими тарифами. Тож як живеться тим, хто вже встановив собі сонячні панелі дивіться у матеріалі Сергія Колесниченко
У Василькові урочисто відкрили тиждень патріотичного кіно. У великому залі міського будинку культури відбувся показ п’яти документальних фільмів “Позивний зеніт”. Кінострічка розповідає про захисників України, яким довелося вчитися воювати в окопах і боронити українські позиції на передовій. Була на презентації наша Марія Марчук
Картини намальовані на склі. Ірина Мезеря - корінна луганчанка, кандидат педагогічних наук і - талановита художниця. Жінка дивує унікальними творами. Пише їх на склі, за технікою, яку придумала сама. Про тонкощі своєї роботи Заслужена майстриня народної творчості України розповіла Мілені Терещенко
Це все про що ми хотіли розказати вам у цьому випуску. до зустрічі за тиждень.