Переяславщина: 30 громадян отримали листи із минулого
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/MG_1469.jpg)
Тридцять жителів села Єрківці за ініціативи проекту Державного архіву Київської області «Непрості листи» отримали звістки із минулого від своїх родичів, яких примусово забрали до Німеччини під час Другої Світової війни.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/MG_1408.jpg)
Місцевий краєзнавець Михайло Гич встановив місце розстрілу трьох єрківчан Якова Беркаля, Федора Бойка та Андрія Молоштана:
– Їх вивезли на примусові роботи в Германію. Подальша їх доля була невідомою. І ось через Інтернет зайшов до американського архіву «Нара» та побачив у документах знайомі прізвища. Там зазначалось, що Бойко, Беркаль та Молоштан у 1944 році потрапили в концентраційний табір «Дахау». Зробив запит в табір й отримав відповідь, що їх за участь у таємному братстві опору військовополонених, 4 вересня 1944 року, разом із іншими членами братства їх розстріляли. Так через 75 років я довідався, як і де загинули земляки. У Якова Беркаля жива донька Галина Яківна. Їй уже виповнилось 93 роки. Проживає вона в Кагарлицькому районі. Оскільки жінка самостійно вже не може приїхати в Єрківці то я спеціально з’їздив до неї додому та розповів, що мені вдалось дізнатись про її батька. Галина Яківна розплакалась і сказала, що мабуть Господь дав їй стільки прожити, аби вона змогла таки довідатись де і як загинув її батько.
Єрківчани отримавши листи відразу тут же в залі починали їх читати.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/MG_1440.jpg)
За інформацією "Вісник Переяславщини"