Новини
Україна
Культура

Печатки ХІХ ст. засвідчували юридичні угоди ремісничіх цехів: експонати музею історії України


Вісім металевих матриць канцелярських печаток київських ремісничих цехів зберігаються у Національному музеї історії України. Вони походять із зібрання Всеукраїнського історичного музею імені Тараса Шевченка, до якого надійшли переважно у 1926 році.

Про це повідомляє Національний музей історії України.

Дані матриці печаток цирюльницького (1820 та 1881), ткацького та кушнірського (обидві – 1820), столярного (1821), дрібних крамарів (1859), кравецького та ковальського (1881) цехів.

Вони використовувались для створення на папері за допомогою чорнила відбитку печатки, яка надавала юридичної сили документам цехових канцелярій.

На кожній печатці вигравійовані інструменти майстрів того чи іншого ремесла та готові ремісничі вироби.

Усього в Києві у ХІХ ст. налічувалося 15 цехів: цирюльницький (перукарський), кушнірський, столярний, гончарний, «мѣлочью торгующихъ» (дрібних крамарів), шевський, срібний і золотий (ювелірний), ковальський і мідний, кравецький, малярський та іконописний, перепічайський (пекарський), рибальський, музицький, бондарський та м’ясний.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що гурт Антитіла виступить на фестивалі "Під покровом Тризуба".

Ми розповідали також, що павільйон Atlas Weekend запрацює як центр вакцинації.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.