Парламент звільнив очільників Нацбанку та Антимонопольного комітету України
За відставку Якова Смолія проголосувало 286 народних обранців, за звільнення Юрія Терентьєва віддали голоси 226 парламентарів.
Під час позачергового засідання 3 липня 2020 року Верховна Рада України 286 голосами звільнила з посади голови Національного банку Якова Смолія, який керував головною фінансовою установою країни з 15 березня 2018 року. До цього деякий час Яків Смолій виконував обов'язки глави НБУ - після відставки Валерії Гонтаревої у 2017 році. Посаду заступника голови НБУ він займав із квітня 2014 року.
Зауважимо, про те, що Смолій написав і подав президенту Володимиру Зеленському заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним бажанням, стало відомо надвечір 1 липня 2020 року. Головний банкір країни пояснював своє рішення тим, що тривалий час на НБУ здійснюється систематичний політичний тиск.
Кадрові зміни також торкнулися і голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва. Верховна Рада підтримала його звільнення з посади голови АМКУ. На засіданні у п'ятницю відповідне рішення підтримали 226 народних депутатів.
Зокрема, відставку чиновника підтримали 183 депутати фракції "Слуга народу" та 23 депутати фракції "Опозиційна платформа - За життя". Від депутатської групи "Довіра" було 10 голосів. Водночас не дали жодного голосу на підтримку цього рішення депутати із фракцій "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос".
Зазначимо, про те, що глава АМКУ України Юрій Терентьєв написав заяву на звільнення, а пізніше написав нову заяву на ім'я спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова - про відкликання своєї заяви, стало відомо з повідомлення на сторінці в Facebook головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова.
Сьогодні, 3 липня, "Погляд" повідомляв також, що депутати Верховної Ради ухвалили в першому читанні і в цілому законопроект №3734 “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо особливостей вступу до установи вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, а також інших категорій осіб).
Тепер діти з цих територій матимуть змогу вступати до ЗВО України без складання зовнішнього незалежного оцінювання та матимуть можливість вступити до всіх вишів України, а не за обмеженим окремим списком, як це відбувається зараз.