Новини
Головні новини
Україна-суспільство

Парламент законодавчо урегулював дистанційну роботу


Прийнятим Верховною Радою законом запроваджується два самостійних види віддаленої роботи - дистанційна та надомна.

Фото з сайту ПФУ

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» (законопроєкт за №4051) Верховна Рада прийняла 4 лютого.

 Цим документом запроваджено два самостійних види (форми) роботи - дистанційна та надомна, і передбачено вдосконалення правових відносин у сфері регулювання дистанційної та надомної роботи. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

«Незважаючи на впроваджені позитивні зміни у трудове законодавство України, на ринку праці все ще залишається низка проблемних питань та правових колізій при застосуванні дистанційної (надомної) роботи та гнучкого режиму робочого часу. Тому остаточне врегулювання правових аспектів застосування дистанційної роботи в Україні є актуальною об’єктивною необхідністю», йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Соціологічні дослідження свідчать, що під час пандемії COVID-19 понад 35% працівників перейшли на роботу з дому. Крім того, все більше провідних компаній світу, серед яких такі технологічні гіганти як Google, Microsoft, Apple, Samsung та інші, розглядають дистанційну роботу як найбільш перспективний варіант розвитку трудових відносин в умовах пандемії COVID-19 та інших можливих загроз для життя та здоров’я своїх працівників.

З пояснювальної записки до законопроєкту

Отже, прийнятим законом:

–надано право роботодавцю при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце за її вибором, де буде виконуватись трудова функція (з метою належного оформлення працівника на дистанційну роботу).

– забезпечено можливість ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документами.

– працівник може дистанційно ознайомитися з вимогами щодо охорони праці шляхом використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв’язку.

– забезпечено можливість працівника поєднувати дистанційну роботу з виконанням роботи в звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця.

Законом покладено на власника або уповноважений ним орган зобов’язання щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на робочих місцях на території і у приміщеннях власника.

Також законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» внесено відповідні зміни до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про охорону праці».

Як повідомляв «Погляд», паперові трудові книжки замінять на електронні.

Також «Погляд» інформував, що для віддаленої роботи Microsoft запустила нову платформу.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.