Новини
Україна
Здоров'я
За кордоном

Пандемія прискорюється: у США стартували масштабні випробування вакцини


27 липня очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус у твітері заявив про прискорення темпів поширення пандемії коронавірусу в світі: за останні шість тижнів число випадків захворювання практично подвоїлося. Тим часом у США у випробуваннях вакцини від COVID-19 візьмуть участь 30 тисяч волонтерів.

фото - apnews.com

«У ВООЗ надійшли повідомлення про 16 мільйонів випадків захворювання і про понад 640 тисяч померлих. Пандемія продовжує прискорюватися», – йдеться у повідомленні.

У зв'язку з погіршенням ситуації з COVID-19 ВООЗ скликає на цьому тижні засідання комітету з надзвичайних ситуацій. Нинішня пандемія є найсерйознішою з глобальних надзвичайних ситуацій, що коли-небудь оголошувалися ВООЗ, за словами Гебрейесуса. Вона «змінила світ», одночасно об'єднавши людей і суспільства і роз'єднавши їх, адже показала, що «люди здатні реагувати як позитивно, так і негативно».

Тим часом у США, де випадків інфікування коронавірусом найбільше у світі – станом на 27 липня 4 млн 234 тис., – розпочалося наймасштабніше дослідження вакцини проти COVID-19. У ньому візьмуть участь 30 000 запланованих добровольців. «Все ще немає гарантії того, що експериментальна вакцина, розроблена Національними інститутами здоров’я та Moderna Inc., дійсно захистить», – повідомляє Associated Press.

фото - apnews.com

Волонтери не знатимуть, чи отримають вони справжню вакцину від коронавірусу, чи плацебо. Після двох доз вчені уважно відслідкують, яка група добровольців зазнає більшої кількості інфекцій, займаючись щоденними справами, особливо в тих районах, де вірус все ще поширюється безперешкодно.

Доктор Ларрі Корі, вірусолог з Інституту досліджень раку Фреда Хатчінсона в Сіетлі, зазначив: «Ці випробування повинні бути багатоетнічними та  відображати різноманітність населення Сполучених Штатів».

Він підкреслив, що особливо важливо забезпечити достатню кількість чорношкірих та латиноамериканських учасників, оскільки ці популяції сильно постраждали від COVID-19.

фото - pixabay.com

Зазвичай потрібні роки, щоб створити нову вакцину з нуля, але вчені на цей час встановлюють рекорди швидкості, підкріплені знаннями про те, що вакцинація є найкращим захистом у світі проти пандемії. Про коронавірус навіть не було відомо до грудня 2019 року, і виробники вакцин почали діяти лише 10 січня цього року, коли Китай поділився генетичною послідовністю вірусу. Буквально через 65 днів у березні вакцину, виготовлену NIH, випробували на людях.

Щомісяця американська урядова мережа із запобігання COVID-19 відбиратиме на тестування одну з вакцин, які перебувають на етапі створення, й тестуватиме її на 30 тисячах добровольців — щоразу нових.

Варто додати, що компанія Moderna стала першою у США, що перейшла до масових тестувань своєї вакцини. Проте перші результати цих випробувань з’являться лише через кілька місяців.

В Україні епідеміологічна ситуація 27 липня така:

Раніше "Погляд" інформував, що Оксфордський університет спільно з англо-швецькою фармацевтичною компанією AstraZeneca наразі активно випробовує вакцину від COVID-19. Тож вакцину від COVID-19 можуть випустити до кінця року.

Читайте також, як американські вчені випробували вакцину від COVID-19 на людях.