Пандемія прискорюється: у США стартували масштабні випробування вакцини
27 липня очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус у твітері заявив про прискорення темпів поширення пандемії коронавірусу в світі: за останні шість тижнів число випадків захворювання практично подвоїлося. Тим часом у США у випробуваннях вакцини від COVID-19 візьмуть участь 30 тисяч волонтерів.
«У ВООЗ надійшли повідомлення про 16 мільйонів випадків захворювання і про понад 640 тисяч померлих. Пандемія продовжує прискорюватися», – йдеться у повідомленні.
У зв'язку з погіршенням ситуації з COVID-19 ВООЗ скликає на цьому тижні засідання комітету з надзвичайних ситуацій. Нинішня пандемія є найсерйознішою з глобальних надзвичайних ситуацій, що коли-небудь оголошувалися ВООЗ, за словами Гебрейесуса. Вона «змінила світ», одночасно об'єднавши людей і суспільства і роз'єднавши їх, адже показала, що «люди здатні реагувати як позитивно, так і негативно».
Тим часом у США, де випадків інфікування коронавірусом найбільше у світі – станом на 27 липня 4 млн 234 тис., – розпочалося наймасштабніше дослідження вакцини проти COVID-19. У ньому візьмуть участь 30 000 запланованих добровольців. «Все ще немає гарантії того, що експериментальна вакцина, розроблена Національними інститутами здоров’я та Moderna Inc., дійсно захистить», – повідомляє Associated Press.
Волонтери не знатимуть, чи отримають вони справжню вакцину від коронавірусу, чи плацебо. Після двох доз вчені уважно відслідкують, яка група добровольців зазнає більшої кількості інфекцій, займаючись щоденними справами, особливо в тих районах, де вірус все ще поширюється безперешкодно.
Доктор Ларрі Корі, вірусолог з Інституту досліджень раку Фреда Хатчінсона в Сіетлі, зазначив: «Ці випробування повинні бути багатоетнічними та відображати різноманітність населення Сполучених Штатів».
Він підкреслив, що особливо важливо забезпечити достатню кількість чорношкірих та латиноамериканських учасників, оскільки ці популяції сильно постраждали від COVID-19.
Зазвичай потрібні роки, щоб створити нову вакцину з нуля, але вчені на цей час встановлюють рекорди швидкості, підкріплені знаннями про те, що вакцинація є найкращим захистом у світі проти пандемії. Про коронавірус навіть не було відомо до грудня 2019 року, і виробники вакцин почали діяти лише 10 січня цього року, коли Китай поділився генетичною послідовністю вірусу. Буквально через 65 днів у березні вакцину, виготовлену NIH, випробували на людях.
Щомісяця американська урядова мережа із запобігання COVID-19 відбиратиме на тестування одну з вакцин, які перебувають на етапі створення, й тестуватиме її на 30 тисячах добровольців — щоразу нових.
Варто додати, що компанія Moderna стала першою у США, що перейшла до масових тестувань своєї вакцини. Проте перші результати цих випробувань з’являться лише через кілька місяців.
В Україні епідеміологічна ситуація 27 липня така:
Раніше "Погляд" інформував, що Оксфордський університет спільно з англо-швецькою фармацевтичною компанією AstraZeneca наразі активно випробовує вакцину від COVID-19. Тож вакцину від COVID-19 можуть випустити до кінця року.
Читайте також, як американські вчені випробували вакцину від COVID-19 на людях.