Новини Київської області
Економіка

Оренда та продаж сільгоспземлі: на Київщині оголошено 255 аукціонів

Передбачений дохід від продажу та оренди земельних ділянок оцінюють у понад 11 мільйонів гривень.

Оренда та продаж сільгоспземлі: на Київщині оголошено 255 аукціонів - зображення

У пресслужбі Київської ОДА повідомили, що на сьогодні в області оголошено 255 аукціонів з оренди та продажу земель сільськогосподарського призначення.

Стартова ціна за цими земельними лотами показує зростання в 1,6 раза. Дохід від вказаних аукціонів на понад 652 гектари землі – 11,6 мільйона гривень.

73% усіх аукціонів, оголошених у через систему Prozzoro, припадає на лоти з оренди та продажу саме сільськогосподарської землі. Загалом у системі на сьогодні оголошено 3 028 таких аукціонів – вони охоплюють 21 188 га. 

В КОДА також зазначили, що Київщина наразі входить у топ-5 регіонів за стартовою вартістю виставлених ділянок сільськогосподарського призначення.

"Земельна реформа поступово впроваджується, наразі важливо бачити її підтримку громадами. Адже вона здійснюється в їхніх інтересах і дає широкі можливості для покращення добробуту", – зазначив перший заступник голови Київської ОДА Дмитро Назаренко.

Водночас під забороною купівлі-продажу на сьогодні залишаються земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

Виняток становлять лише ділянки фермерського господарства державної та комунальної власності, які належать громадянам на праві постійного користування, довічного успадкованого володіння.

Раніше повідомлялося, що у Білій Церкві викрито махінації із земельними ділянками. Залучившись допомогою посадових осіб землевпорядної організації, маючи фальшиві документи, зловмисники незаконно оформлювали право приватної власності на земельні ділянки.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.