Новини
Україна
Україна-суспільство

Онлайн-освіта в Україні стає ще доступнішою


Вчитися в інтернеті сьогодні нікому не здається дивним, а навіть зручно та ефективно. Тож щоб іти у ногу з часом, освітня сфера не стоїть на місці, а з кожним роком розвивається: з’являються онлайн-тренінги, курси, вебінари тощо.

Онлайн-освіта в Україні стає ще доступнішою

Нещодавно Києво-Могилянська академія у рамках співпраці з громадською організацією «Prometheus» розпочала роботу над 5 новими відкритими онлайн-курсами та сертифікованими онлайн-програмами для фахівців, які незабаром з’являться на платформі «Prometheus».

Про курси

Віце-президентка Києво-Могилянської академії з наукової роботи та інформатизації, керівниця проекту «Цифровий університет» Тетяна Ярошенко пояснює: «Ми працюємо над створенням на базі НаУКМА моделі цифрового (електронного) університету, який органічно поєднує традиційне та дистанційне навчання на основі сучасних технологій та потужної електронної бібліотеки, розвиває електронну науку та дистанційну взаємодію, впроваджує електронні системи врядування, документообігу, сервіси для студентів і співробітників тощо, а також застосовує новітні технології для управління».

Курси «Секрети ЗНО з англійської мови» та «Лайфхаки ЗНО з математики» стануть у нагоді для школярів, які готуються до ЗНО. Матеріали курсів побудовані відповідно до програм ЗНО, затверджених Міністерством освіти і науки України.

Курс «Історія Києво-Могилянської академії» від Максима Яременка, доктора історичних наук, професора кафедри історії НаУКМА, фахівця з історії Києво-Могилянської академії та Київської духовної академії, історії освіти та Православної Церкви в Україні XVIII століття. Слухачі зможуть ознайомитися з основними подіями в історії Києво-Могилянської академії, її вихованцями та культурною спадщиною.

«Digital Research Skills (Digital & Information Literacy)» – курс для науковців, побудований на основі трирічного досвіду викладання в Докторській школі імені родини Юхименків НаУКМА. Слухачі отримають загальний огляд основних складових та стратегій наукової комунікації, інформацію про використання сучасних веб-застосунків на всіх етапах життєвого циклу дослідження, особливо при інформаційному пошуку та поширенні результатів дослідження, про авторське право та багато іншого.

Спільно з україно-швейцарським проектом «Розвиток медичної освіти» й за підтримки Національної служби здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України розроблений курс «Системи охорони здоров’я». Курс містить як огляд теоретичних підвалин систем охорони здоров’я та ключових концептів, які використовуються міжнародними експертами, так і практичний досвід тих, хто запроваджував нові механізми фінансування та моделі організації охорони здоров’я в Україні.

Курс «Культура та політика: багатозначність (взаємо)зв’язків», створений Школою політичної аналітики НаУКМА за підтримки Українського культурного фонду буде доступний на платформі «Prometheus» у другій половині жовтня.

В Академії активно впроваджується електронне навчання за допомогою власних платформ DistEDU та LMS , корисні як для студентів, так і для викладачів, які прагнуть підвищити якість викладання. На даний момент на платформі DistEDU вже понад 600 курсів, які мають усі шанси стати такими ж популярними й серед масової аудиторії, як і серед студентів.

Детальний перелік курсів від викладачів Академії за посиланням.