Спорт
Суспільство
За кордоном

Олімпійські ігри на штучному снігу назвали небезпечними для життя

Проведення таких змагань може призвести до серйозних травм, вважають вчені.

Олімпійські ігри на штучному снігу назвали небезпечними для життя - зображення

Проведення зимових Олімпіад на штучному снігу може бути небезпечним для життя. Такого висновку дійшли експерти з британського університету Лафборо та Protect Our Winters.

Як зазначають британські вчені, через зміну клімату організаторам Олімпійських іІгор (ОІ) не вистачає справжнього снігу для змагань із зимових видів спорту і їм доводиться застосовувати штучний. До таких заходів у 2022 році довелося вдатися й Китаю – і це, на думку експертів, несе великі ризики для спортсменів.

Автори дослідження стверджують, що штучний сніг має підвищену травмонебезпечність, оскільки на 30% складається з льоду і на 70% – з повітря. Водночас у природному снігу міститься лише 10% льоду та 90 – повітря.

За словами вчених, цьогоріч на гірськолижних трасах у Пекіні працюватиме понад 100 снігогенераторів і 300 снігоутворюючих знарядь. Таким чином, зимові Олімпійські ігри 2022 року, відкриття яких заплановано на сьогодні, 4 лютого, ймовірно, стануть першими зимовими іграми, які проведуть на практично 100% штучному снігу. Також, за прогнозом дослідників, до 2050 року кількість країн, які матимуть "придатний клімат" та рівень природного снігопаду для проведення заходу зменшиться в рази.

Нагадаємо, на Олімпійських іграх виступить біатлоністка Дар’я Блашко з Київщини. Вона неодноразово ставала призеркою в естафетах чемпіонатів світу, тож має всі шанси достойно представити Україну й на цьогорічних змаганнях. Також днями стало відомо, що 16-річна фігуристка проміняла Росію на Україну.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.