Блоги

Ольга Вієру: Нескінченний шлях Алли Горської

Проєкт «Алла Горська. Боривітер» завершився, але шлях Алли Горської, який простягнувся з далеких 60-х до сьогодні, виявився нескінченним. Виставка потрапила у живий оголений нерв і зрезонувала надпотужно.

Ольга Вієру: Нескінченний шлях Алли Горської - зображення

Ще на етапі задуму було очевидно, що проєкт викличе інтерес, але міру цього інтересу навіть ми, організатори проєкту, уявити собі не могли. Виставка стала найвідвідуванішим і найпомітнішим проєктом останніх років, і це набуло особливої ваги у ситуації, коли більше половини наших відвідувачів знали про Аллу Горську на рівні прізвища у переліку імен шестидесятників або ж не знали про неї взагалі.

Саме цим проєктом ми відкрили програмний рік, розуміючи його актуальність і потенціал. Аналізуючи причини неймовірної успішності проєкту, добре усвідомлюємо, що відчував наш відвідувач, який після ознайомлення з експозицією палко закликав своїх друзів обовʼязково прийти на виставку (підтримка проєкту та рівень заохочення інших до відвідування в соцмережах теж стали безпрецедентними).

Відчував cамоповагу. Приналежність. Глибину нашого культурного фундаменту. Цінність української культури. Масштаб і багатогранність особистості Горської. Вільний і сильний дух.

Для нас було дуже важливим представити Горську не жертвою, а вільним птахом, який надихає силою, стійкістю, прагненням справедливості і правди. Висвітлити цю постать в усій її потужності. Цій ідеї була підпорядкована уся експозиція і сценографія проєкту.

Все вдалося, відвідувачі відчули цей настрій. Відгуки були виключно позитивними або ж захопленими.

За шість тижнів виставку відвідало понад 51 тисяча відвідувачів, а кількість відвідувачів у вихідні дні сягала від 2 до 3 тисяч. Близько 10 тисяч гостей відповідно нашій програмі лояльності відвідали виставку безкоштовно.

Ми вдячні усім, хто згадував у своїх текстах мене як керівницю Українського Дому, хто дякував особисто кураторці-дослідниці Олену Грозовську, яка досліджувала історію Алли Горської не один рік, але важливо зазначити, що над організацією та забезпеченням проєкту натхненно працювало.. увага! - 85 осіб (усі співробітники Дукат, 67 співробітників Українського Дому, залучені фахівці). Творча група складала 20 осіб, кураторська - 4 особи. І кожен з цих людей вніс свій безцінний внесок у проєкт. Свої знання і досвід, свою любов до мистецтва, енергію і тепло. Тож дякуємо усім!

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Ольга Вієру

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.