Блоги

Ольга Василевська-Смаглюк: Романівський міст («Відкритий перелом»)

Вересень. Уряд проводить термінову нараду. Розробили концепт меморіалу на місці зруйнованого романівського мосту («Відкритий перелом»). 13 ділянок, які навколо мосту належать приватним особам, планують вилучити за законами воєнного часу.

Ольга Василевська-Смаглюк: Романівський міст («Відкритий перелом») - зображення

Березень. Тисячі людей з Гостомеля, Бучі, Ірпеня йдуть пішки в напрямку зруйнованого Романівського мосту, який з’єднує ці населені пункти з Києвом через річку Ірпінь.

Ті, кому щастить, і їм не стріляють в спини, переходять зруйнований міст, роздягаючись по пояс, занурюються у воду. На тому боці їх чекають рятувальники, волонтери, допомагають лежачим, стареньким, дітям.

Волонтерка на повідках веде з десяток собак, врятованих в окривавлених містах. Хтось доїхав до мосту машиною, і полишає її там, в пеклі. Утворюється два ряди машин, а між ними йдуть і йдуть люди, які хочуть жити.

Так, зруйнований романівський міст став дорогою життя. Між пеклом і раєм.

Між вогнем і водою. Між добром і злом. Йдуть, умиваються сльозами.

Серпень. Буча, Ірпінь та Гостомель помалу відновлюються. Через об‘їзд романівського мосту повертаються додому люди, які вижили.

Відбудовують свої хати, квартири, бізнес. Але грошей катастрофічно не вистачає.

Ні в бюджеті, ні у західних партнерів. Ще не всюди вставлені вікна, ще не у всіх є дахи над головами.

Більшість винаймає, або живе у родичів, або в вагончиках модульних містечок, люб’язно наданих польським урядом.

Це ті люди, які тільки-Но розрахувалися за квартири, взяті в кредит, ті, які щойно переїхали в омріяне житло і ті, хто жив тут все життя.

Різні-різні люди. Однакове лише їхнє горе. Люди запитують, коли ж-то все відновиться, відбудується? Але ж грошей мало і на всіх їх не вистачає.

З миру по нитці збирають, щоб тим, хто все втратив відновити якщо хоч не хату, то літню кухню.

Ольга Василевська-Смаглюк: Романівський міст («Відкритий перелом») - зображення

Вересень. Уряд проводить термінову нараду. Розробили концепт меморіалу на місці зруйнованого романівського мосту. Знаєте, як називається? «Відкритий перелом».

А 13 ділянок, які навколо мосту належать приватним особам, планують вилучити за законами воєнного часу… Ось такий от перелом з вилученням.

Кажуть, будуватиметься «Відкритий перелом» не за державні кошти. Але ж у нас ще не всі хати відновлені, не всі школи поремонтовані.

Медики кажуть, що при відкритому переломі травма не викликає сумнівів: її видно через рани на шкірі.

Коли їдеш Бучею чи Ірпенем, перелом дійсно, — незаперечний факт.

То може витратились спочатку на «профілактику шоку» — відновлення житла людського, — а потім вже на купівлю «сувеніру на згадку»?

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.