Ольга Маслова: Що за собою несе перехід на зимовий час
Знову цей час року, тому попри всі поради есемемників, даю лінк матеріалу.
І щорічне нагадування: так, буде темно. Темно, бо цирканнуальна (річна) ритміка – астрономічний час до 21 грудня буде з'їдати світлу частину доби із таким самим апетитом, як люди, що чекали на повернення маку в Київ.
Темно, бо економимо електроенергію. Темно, бо виснажуємось. Темно, бо темно. Але все ще не так темно, як за полярним колом, наприклад. І дещо по-різному в Ужгороді та Харкові (про це детальніше за лінком вище).
І ще: темрява нам також потрібна. Темно – не синонім для погано, якщо ставитись до цього фактору як до інструмента.
Суто фізіологічно нам потрібне чергування різного світла і повної темряви.
Зараз можна буде допомагати собі правильним штучним освітленням (дотримуючись правила – яскраве холодне світло вдень і тепле ввечері, чим пізніше тим тьмяніше). Свічки перед сном – радість для надперехресного ядра гіпоталамуса.
Отже, налаштовуємось на прийняття переважання темряви та накопичуємо світло для перемоги.
Адже з найближчих вихідних ми знов зможемо збивати ворожі ракети на годину раніше, ніж вони були випущені.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Раніше ми розповідали у блозі Ольги Маслової, про невизначеність як зброя масового ураження.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.