Ольга Маслова: Рятуємося гумором: як українці сміються під час війни
Мене тригернула велика кількість дописів про інтервальний/поліфазний сон, який зараз для багатьох є вимушеним варіантом через ситуацію зі світлом.
Так, в нинішніх умовах дійсно може бути зручно розбити добу не за звичайною схемою "яскраво-світла частина – тьмяно-світла частина – темна частина", а з підлаштуванням під вимкнення світла.
Але ми маємо розуміти, що це – ТИМЧАСОВА МІРА. Ми це все переживемо, витримаємо і будемо сильніші (а у наших внуків буде сотня божевільних історій про ці часи).
Є сенс робити про це мемчики, сміятись (щоб не плакать, за класикою) і обирати найзручніший для себе зараз режим, з урахуванням часу із електрикою.
Бо саме як тимчасову міру наш організм це сприйме нормально і на тлі загального дистресу (вже навіть не стресу!) можна сподіватись на компенсаторні механізми і налаштування всіх систем на виживання.
Але! Я вже бачила і у коментах, і окремими дописами оди поліфазному сну із улюбленою аргументацією на кшталт "кажуть, що це насправді наш правильний режим".
Так от – ні. Це правильний режим тільки для незначної (!) кількості людей із індивідуальними особливостями циркадного ритму.
Для всіх інших одна з найавторитетніших організацій, що займається сном – National Sleep Foundation – минулого року зробила аргументований висновок: поліфазний сон не тільки не корисний, а й може бути шкідливим.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Раніше Ольга Маслова у своєму блозі розповідала, що за собою несе перехід на зимовий час.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.