Олексій Василюк: Помер історик Сергій Білокінь
Сергій Іванович походив з родини ботаніків (керівників університетського ботанічного саду) і дитинство провів серед ботанічної літератури.
Проте його життя було присвячене пошуку і збереженню знань про Україну та видатних українців, знань, які срср і росія намагались назавжди стерти з пам'яті людства.
Докторська дисертація Сергія Івановича «Масовий терор як засіб державного управління в СРСР, 1917-1941 рр.: Джерелознавче дослідження» вилилась у серію титанічних друкованих праць та багатьох сотень статей. Частину досліджень було розміщено на авторському сайті.
На сайті Сергія Івановича написані лише окремі вирвані з контексту віхи його життя... Голова Київського наукового товариства ім. Петра Могили (1990). Радник Св. патріарха Володимира (Романюка), 1994. Ініціатор серії «Хто є хто в Україні?» (1994). Член-пошукач (член-соревнователь) Російсько-Американської академічної групи у США (2000). Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2002). Керівник Центру культурологічних студій Інституту історії України НАН України (2002). Дійсний член Української Вільної Академії наук (Нью-Йорк, 2006). Заслужений діяч науки і техніки України (2007). Почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2012). Передав 15 тисяч книжок, починаючи з 1611 р., та журналів, а також газети із своєї книгозбірні до Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Сергій Іванович покинув нас на чужині, перебуваючи на лікуванні з іншого боку планети, в той час як в його рідній країні триває вирішальна битва, розпочата його героями у минулому та яку завершать сучасні українці.
На жаль ми вже не привітаємо його з перемогою. Але нема сумнівів, що свідомість кожного з нас та готовність дати відсіч одвічному ворогу нашого народу є в нашій крові дякуючи таким людям як Сергій Іванович. Адже не буває свідомості без пам'яті. А у пам'яті є свої янголи що оберігають, підтримують та викарбовують її.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Раніше у своєму блозі, Олексій Василюк розповідав, про історичний прецедент "захисників Лисої гори", якому виповниться 20 років.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.