Олександр Равчев: Превантажений трафік і неякісний сервіс громадського транспорту
Попри те, що я повністю прихильник урбаністики та правильного міського розвитку, який виключає приватне авто з міського трафіку, я проти того, щоб засуджувати автомобілістів через те, що вони конкретно завтра не переходять на громадський транспорт.
Якщо дивитись об'єктивно, в Києві та особливо агломерації абсолютно дегенеративна політика забудови та жахливий стан громадського транспорту.
В цій ситуації навіть дві години в заторі – це все одно комфортніше, ніж 20 хвилин мерзнути на зупинці, а потім ще 40 хвилин їхати в забитому автобусі чи тролейбусі.
Бо в машині тепло, нічим не воняє, ніхто не намагається витягнути твій гаманець чи облапати.
Для багатьох частин міста пересування засобами громадського транспорту – це тупо квест на витривалість, а місцями і на виживання.
Тому я абсолютно розумію і навіть підтримую логіку людини, яка обирає комфорт власного авто.
Єдиний момент, де ми маємо нехтувати цим уявленням, – це коли вирішується питання, куди направити гроші з міського бюджету.
Вони мають іти саме на розвиток мережі громадського транспорту, щоб не було маршруток, щоб транспорт був теплий і чистий, щоб там було достатньо місця і щоб тобі не треба було мерзнути, мокнути і страждати, очікуючи на цей транспорт.
А якщо ми вбахуємо гроші в розв'язки та розширення доріг – це намагання вилікувати симптом препаратом, що погіршує причину хвороби.
Дає тимчасове полегшення, але стратегічно робить тільки гірше.
Пешоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.