Новини
Новини Київської області
Бровари
Суспільство
Технології
Київщина-суспільство

Оксана Крупка з Броварів - переможниця міжнародного конкурсу "Жінки в науці"


Оксана Крупка з Броварів увійшла в трійку лідерів "Жінок в науці". У Києві відбулася церемонія нагородження лауреаток премії «Для жінок у науці». Цей конкурс сприяє збільшенню кількості жінок, які професійно займаються науковими дослідженнями у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг та математика).

Цьогоріч нагороду отримали докторка фізико-математичних наук Харківського національного універсітету імені В.Н. Каразіна Валерія Трусова, кандидатка хімічних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана Крупка та докторка фізико-математичних наук Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Катерина Терлецька. Усі переможниці отримали грошові премії у розмірі 150 000 гривень. Українську премію було засновано за підтримки компанії L’Oréal Україна. Зокрема, вона є частиною глобальної програми L’Oréal-ЮНЕСКО "Для жінок у науці", започаткованої у 1998 році.

Ольга Романенко, представниця Ради молодих учених при МОН, поспілкувалася з переможницею конкурсу з Броварів - Оксаною Крупкою та люб'язно надала інтерв'ю інформаційній агенції "ПОГЛЯД".

- Оксано, розкажіть про Ваш шлях в науку. Чому Ви вирішили стати науковцем, а не працювати в бізнесі? Чим Вас приваблює ця професія?
- Я хімік. Обрала саме цю спеціальність дякуючи своїм вчителям, з перших уроків хімії у 8-му класі я вирішила, що буду працювати в цій галузі. Моя шкільна вчителька хімії Олешицька Наталя Іванівна змогла показати нам учням яка цікава наука хімія, не лише теоретична, а й експериментальна. Лабораторні роботи ми виконували власноруч. Звичайно, це не може не захоплювати, не може залишити дітей байдужими. З мого класу троє учнів обрали хімічну спеціальність. Потім все було по класиці: навчання в університеті, аспірантура, захист кандидатської дисертації, наукові стажування. Я маю величезну привілею і вважаю, що мені неймовірно пощастило - займаюсь справою яка подобається. Жодного разу я не хотіла працювати в бізнесі, не тому що це не цікаво, а тому що це не моє. Наука – дає унікальну можливість захоплюватись, пізнавати щось нове кожного дня, аналізувати.

- Що Ви досліджуєте в науці, які очікуєте результати?
- Моя наукова робота присвячена розробці новітніх фотохромних полімерних матеріалів для використання в оптоелектроніці та фотоніці. Зокрема, нових полімерів з нелінійно-оптичними властивостями, їх потенційному використанню в оптичній обробці сигналу. Слід зазначити, що найбільш цікаво займатися науковою роботою міждисциплінарного характеру з елементами інноваційності і поєднувати фундаментальні дослідження з прикладними, в нашій роботі ми маємо елементи органічної хіміі, полімерної хімії та фотоніки. Зараз ми почали розширювати науковий напрямок і звісно чекаємо на позитивні результати і успішність.

- Як жінкам в науці знаходити баланс між роботою та родиною?
- Має бути баланс між родиною і роботою, навіть якщо вона тобі дуже подобається. Головне це бути менеджером свого часу. Можна замислитись скільки часу кожного дня ми витрачаємо даремно на різні не важливі речі. Організація часу є досить важлива складова будь якого успішного проєкту. А ми жінки науковці маємо два проєкти це наука і родина.

- У чому вбачаєте розвиток української науки?
- Головні складові розвитку української науки - це максимальне залучення молоді в наукову спільноту, використання всіх можливих доступних фінансових інструментів і наш статус асоційованої країни до програми "Горизонт-2020", в прозорості розподілу фінансів та якості проведення наукової експертиз запитів та наукових проєктів.