Новини
Україна
Здоров'я

Охоплення щепленнями українських дітей критично низьке


У 1-му кварталі цього року в Україні сталось значне зниження рівня імунізації дітей. Якщо для більшості вакцин показник щеплення впав на 5%, то ситуація щодо кору, краснухи та паротиту є критичною - охоплення щепленнями від цих хвороб знизилось на 20%.

Таку інформацію опублікувало МОЗ 22 травня на своєму сайті. Зважаючи на невтішну картину імунізації дітей, очільник МОЗу Максим Степанов звернеться з листом до голів ОДА з проханням поставити це питання на контроль, щоб активізувати проведення рутинної імунізації відповідно до календаря щеплень.

«Ми отримали дані щодо показників рутинної імунізації за 1 квартал. Нас непокоїть ситуація щодо календарних щеплень. Для більшості вакцин показники перебувають у межах 5%, але ситуація щодо кору, краснухи та паротиту є критичною.  Ми фіксуємо зниження охоплення щепленнями на 20 %. Саме тому буде підписано лист на голів ОДА з проханням активізувати і поставити на контроль імунізацію згідно календаря щеплень. Також я звертаюся до всіх батьків – це дуже важливо», – наголосив Максим Степанов. 

«Погляд» неодноразово публікував матеріали про рівень вакцинації дітей України. Так, за даними ЮНІСЕФ, найменший рівень охоплення імунізацією спостерігається саме серед українських дітей. Узагалі через пандемію COVID-19 мільйони дітей можуть пропустити вакцинацію від кору.

Багато хто вважає, що через пандемію коронавірусу проведення імунізації неможливе. Однак вакцинація під час карантину дозволена.

Щороку у світі завдяки щепленням вдається зберегти від двох до трьох мільйонів дитячих життів, за оцінкою ВООЗ. Однак Україна в минулому році займала одне з перших місць за поширенням кору. Така ситуація виникла через відмову від вакцинації.

Тож і пандемія – не привід відмовлятися від щеплень, вони не несуть жодної небезпеки для імунітету, запевняють фахівці.