Один з найстарших екскурсоводів Києва Анатолій Халепо відсвяткував 85-річний ювілей
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/1125_Hal_osn.jpg)
Автор унікальних маршрутів столицею, екскурсовод з понад 50-річним стажем зауважує, що відкривати для себе Київ можна безкінечно
Гуру екскурсознавства, метр краєзнавства і унікальних маршрутів, Вчитель, філософ, мислитель, києвознавець, натхненник, невтомний мандрівник і дослідник, харизматичний розповідач Анатолій Трохимович Халепо відсвяткував свій 85-річний ювілей у колі колег, учнів, шанувальників та близьких. Про це повідомила на Фейсбук-сторнці Guides Guild, зауваживши, що під час святкування у Публічній бібліотека імені Лесі Українки під овації та оплески зустрічали та шанували Анатолія Трохимовича.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/1125_Hal1.jpg)
Анатолія Халепо колеги називають патріархом екскурсійної справи у Києві, наставником багатьох поколінь екскурсоводів, і прагнуть перейняти від нього тонкощі майстерності гіда. А туристи захоплюються його екскурсіями, а ще більше – тими місцями, якими він проводить мандрівників, розповідаючи про них так, що люди отримують яскраві емоції й незмінно закохуються у ті куточки Києва, у яких побували з Анатолієм Трохимовичем.
Після закінчення Київського державного університету Анатолій Халепо з 1959 року розпочав свою екскурсійну діяльність – тоді це була робота в товаристві «Знання», і екскурсії розпочиналися з Київського вокзалу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/1125_Hal3.jpg)
Розповідаючи про екскурсійні уподобання сучасних киян, Анатолій Трохимович в інтерв’ю ресурсу interesniy.kiev зауважує: «Кияни найчастіше шукають екскурсію до душі за оголошеннями в пресі. Окремо замовляються екскурсії для учнів, співробітників якось підприємства. Як правило, всередині такого колективу завжди знаходиться ентузіаст, який і збирає охочих, і замовляє тему екскурсії - по храмах Києва або по літературних місцях. Втім, в місті є маршрути, які користуються попитом завжди - це Печерськ, Поділ, Софіївський собор. Навіть не повірите, як часто доводиться чути: "А я все життя навпроти Софійського собору прожив, а всередині ні разу не був". Київ можна відкривати для себе безкінечно, є тут і маловідомі екзотичні місця, але проблема в тому, що організувати туди масову екскурсію не так легко. А є й елітні маршрути. Наприклад, за часів Союзу такою була екскурсія по булгаковських місцях, яка, з одного боку, була начебто і не масова, з іншого, її проводили дійсно професіонали, які знали біографію і творчість Булгакова назубок. Зараз, на жаль, і по цьому маршруту водять екскурсії хто завгодно, і їх рівень залишає бажати кращого».
Анатолій Трохимович розповів, що в ті часи екскурсійні маршрути змінювались кожні 5-7 років, а екскурсоводи могли підвищувати свою фаховість на спеціальних курсах. І шкодує, що нині таких курсів немає. Втім, він сам став наставником для молодших колег.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/1125_hal5.jpg)
«Гільдія гідів, Ліга екскурсоводів Києва, колеги, друзі, шанувальники співали, вітали, дарували квіти та подарунки, вірші та зізнання. Це був неймовірно теплий та незабутній день не тільки в житті ювіляра, а і в житті всіх, хто завітав на цю вечірку. Головний меседж - це щира подяка Вчителю за той світ подорожей, любові до Києва і України, який він відкриває, за полум’я та жагу до знань, якими він запалює оточуючих та безмежний ентузіазм до нового і незвіданого!», Зазначає Guides Guild.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/1125_Hal6.jpg)