Новини
Новини Київської області
Культура
Події

Один з найстарших екскурсоводів Києва Анатолій Халепо відсвяткував 85-річний ювілей


Автор унікальних маршрутів столицею, екскурсовод з понад 50-річним стажем зауважує, що відкривати для себе Київ можна безкінечно

Гуру екскурсознавства, метр краєзнавства і унікальних маршрутів, Вчитель, філософ, мислитель, києвознавець, натхненник, невтомний мандрівник і дослідник, харизматичний розповідач Анатолій Трохимович Халепо відсвяткував свій 85-річний ювілей у колі колег, учнів, шанувальників та близьких. Про це повідомила на Фейсбук-сторнці Guides Guild, зауваживши, що під час святкування у Публічній бібліотека імені Лесі Українки під овації та оплески зустрічали та шанували Анатолія Трохимовича.

Анатолія Халепо колеги називають патріархом екскурсійної справи у Києві, наставником багатьох поколінь екскурсоводів, і прагнуть перейняти від нього тонкощі майстерності гіда. А туристи захоплюються його екскурсіями, а ще більше – тими місцями, якими він проводить мандрівників, розповідаючи про них так, що люди отримують яскраві емоції й незмінно закохуються у ті куточки Києва, у яких побували з Анатолієм Трохимовичем.

Після закінчення Київського державного університету Анатолій Халепо з 1959 року розпочав свою екскурсійну діяльність – тоді це була робота в товаристві «Знання», і екскурсії розпочиналися з Київського вокзалу.

Розповідаючи про екскурсійні уподобання сучасних киян, Анатолій Трохимович в інтерв’ю ресурсу interesniy.kiev зауважує: «Кияни найчастіше шукають екскурсію до душі за оголошеннями в пресі. Окремо замовляються екскурсії для учнів, співробітників якось підприємства. Як правило, всередині такого колективу завжди знаходиться ентузіаст, який і збирає охочих, і замовляє тему екскурсії - по храмах Києва або по літературних місцях. Втім, в місті є маршрути, які користуються попитом завжди - це Печерськ, Поділ, Софіївський собор. Навіть не повірите, як часто доводиться чути: "А я все життя навпроти Софійського собору прожив, а всередині ні разу не був". Київ можна відкривати для себе безкінечно, є тут і маловідомі екзотичні місця, але проблема в тому, що організувати туди масову екскурсію не так легко. А є й елітні маршрути. Наприклад, за часів Союзу такою була екскурсія по булгаковських місцях, яка, з одного боку, була начебто і не масова, з іншого, її проводили дійсно професіонали, які знали біографію і творчість Булгакова назубок. Зараз, на жаль, і по цьому маршруту водять екскурсії хто завгодно, і їх рівень залишає бажати кращого».

Анатолій Трохимович розповів, що в ті часи екскурсійні маршрути змінювались кожні 5-7 років, а екскурсоводи могли підвищувати свою фаховість на спеціальних курсах. І шкодує, що нині таких курсів немає. Втім, він сам став наставником для молодших колег.

«Гільдія гідів, Ліга екскурсоводів Києва, колеги, друзі, шанувальники співали, вітали, дарували квіти та подарунки, вірші та зізнання. Це був неймовірно теплий та незабутній день не тільки в житті ювіляра, а і в житті всіх, хто завітав на цю вечірку. Головний меседж - це щира подяка Вчителю за той світ подорожей, любові до Києва і України, який він відкриває, за полум’я та жагу до знань, якими він запалює оточуючих та безмежний ентузіазм до нового і незвіданого!», Зазначає Guides Guild.