31.01.2019
Альона Ткаченко 0
Кінострічка "Захар Беркут" знята за мотивами твору Івана Франка, де висвітлена боротьба проти монгольського нападу 1241 року в Карпатах та людина, яка все своє життя присвятила громаді.
У стрічці показана дуже цікава епоха, багато персонажів, різноманітна зброя та характери. Над кожним образом в історичному екшені "Захар Беркут" фахівці працювали старанно та натхненно.
Режисером фільму став Ахтем Сеітаблаєв. Попередня його робота - фільм "Кіборги". Ахтем - український та кримськотатарський актор, режисер театру і кіно. Він пояснив, чому для екранізації обрав гостросюжетну повість Івана Франка:
[blockquote align="none" author=""]"У моєму випадку окупована моя Батьківщина, і я знаходжу багато аналогій між подіями, що відбувалися тоді, та подіями, що відбуваються зараз. І розповідаючи такі історії, ми ще раз підкреслюємо волелюбство людини, прагнення до свободи. До того, щоб відстоювати свою свободу, мати право кохати та жити так, як тут домовилися жити люди багато-багато років тому."[/blockquote]
Головну роль у історичному кіно зіграв американський актор Роберт Патрік.
Гримерам та каскадерам довелося зробити все можливе та неможливе, щоб відтворити художню задумку. Завдяки художниці по гриму Аллі Леоновій чітко відтворилися образи воїнів.
Дмитро Рудий, який разом з Павлом Авіловим керував командою каскадерів та відповідав за постановку трюків в історичному екшені "Захар Беркут", розповів про надзвичайно цікаву і непросту роботу:
[blockquote align="none" author=""]"Наша команда – це досвідчені фахівці, які з дитинства займаються бойовими мистецтвами, просто живуть цим, а зараз вдосконалюють свої навички в кіно. І в цьому фільмі ми зробили найкраще, що вміли. Ми працювали над техніками, ідеями, загальним виглядом акторів та каскадерів у кадрі."[/blockquote]
Робота на фільмом тривала 50 знімальних змін, 24 з яких нічні, понад 300 фахівців у команді, актори з України, США, Великобританії, Казахстану та Монголії, 250 артистів масових сцен, понад 3 тисячі одиниць костюмів ручної роботи, сотні найменувань зброї.
В український прокат стрічка, виробництва компаній Kinorob та CinemaDay підтримки ДержКіно України, вийде 10 жовтня.
За джерелом: ZakharBerkutFilm