Новини
Суспільство
Україна-суспільство

Один день без вимкнення світла: “Укренерго” анонсувало повне зняття лімітів (ВІДЕО)

«Укренерго»: Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання.

З 8 лютого по всій Україні будуть змінені ліміти споживання: по кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Про це заявили в "Укренерго".

"По всій Україні, починаючи з 8 лютого, буде змінено ліміти споживання. По кожній області в один день протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Це необхідно для того, щоб було здійснено вимірювання фактичного споживання у кожній області".

Водночас, оскільки в енергосистемі зберігається дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені.

"Укренерго" у рамках вимірювань хоче визначити фактичне споживання кожною областю за нормальної роботи енергосистеми.

"Такі виміри дозволять враховувати при встановленні лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни у загальному рівні та структурі споживання".

Отримані результати, які враховуватимуть зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств, дозволять скоригувати обсяги лімітів для кожної області окремо і забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності, пояснили в компанії.

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру орієнтовний графік режимних вимірів:

- 8 лютого: Запорізька, Донецька, Миколаївська області;

– 9 лютого: Харківська, Херсонська, Хмельницька області;

- 10 лютого: Волинська, Київська область;

– 13 лютого: Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Закарпатська області;

- 14 лютого: Полтавська, Черкаська, Рівненська, Луганська області;

– 15 лютого: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська області;

- 16 лютого: Дніпропетровська область;

- 17 лютого: м. Київ, Чернівецька область;

- 20 лютого: Львівська, Одеська.

"Водночас зазначаємо, що у разі повторення Росією масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури і, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірювань будуть перенесені до стабілізації ситуації".

Нагадаємо, через терористичні атаки Росії на енергосистему Кабмін запустив для громадян програму обміну ламп розжарювання на світлодіодні.

Уряд очікує, що заміна 50 мільйонів ламп розжарювання дозволить економити майже 7-10% від загального енергоспоживання. Наразі, обмін старих ламп на LED став доступним у містах та смт.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.