Обухівська районна ТВК не склала кошторис виборних витрат: ОПОРА
Обухівська районна територіальна виборча комісія мала до 15 серпня затвердити єдиний кошторис видатків для підготовки та проведення виборів, однак не змогла цього зробити у зв’язку із відсутністю кворуму.
Про це повідомляється у пресрелізі ОПОРИ. Відповідно до норм виборчого кодексу, в частині 6 статті 210, «ТВК у п’ятиденний строк із дня сформування її складу складає відповідно до середніх норм видатків єдиний кошторис видатків для підготовки і проведення чергових місцевих виборів із включенням до нього власних видатків та видатків дільничних виборчих комісій».
Обухівську ТВК, як і решту ТВК в Київській області, було утворено 10 серпня 2020 року, а значить, термін на прийняття відповідної постанови у комісії спливав 15 серпня. Однак станом на 19 серпня вона так і не виконала вимогу закону, оскільки для прийняття потрібного рішення комісія не мала кворуму, а отже, не могла проводити засідання та приймати постанови.
ОПОРА отримала з цього приводу вельми лаконічний коментар від голови Обухівської районної ТВК Олега Шубенока (суб’єкт висування - «Слуга народу»): «Нині не маю часу для коментарів, вирішуємо нагальні питання, пов’язані із виборчим процесом».
У громадській мережі наголошують, що постанова про створення кошторису виборних витрат має однією із перших прийматися ТВК після свого утворення. Однак її відсутність наразі впливає виключно на саму комісію.
Координатор спостереження громадянської мережі ОПОРА в Київській області Олексій Рєпік так прокоментував ситуацію на Обухівській районній ТВК: «Є ризики, що в подальшому недотримання термінів, визначених Виборчим Кодексом, може негативно вплинути на інші етапи виборчого процесу та на суб’єктів, пов’язаних з ними. Так, наприклад, до 21 серпня комісія може працювати, приймаючи подання на членів сільських та селищних виборчих комісій від політичних партій, для цього засідання не потрібне. Однак вже 25 серпня спливає крайній термін для утворення відповідних сільських та селищних ТВК. Ця процедура може відбуватися виключно на засіданні комісії, а отже, буде неможливою без кворуму».
Раніше «Погляд» повідомляв, скільки коштів виділять на вибори-2020, а також для реорганізації районів визначать «перехідний період».