Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Обережно вживайте рибу: ботулізм на Київщині


У Київській області з початку року зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм, які спричинені переважно споживанням рибної продукції.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, наголошуючи, що ботулізм – смертельно небезпечне захворювання (із трьох хворих людей на Київщині – одна померла).

Обережно вживайте рибу: ботулізм на Київщині

Хвороба виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким перебігом з ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Збудником є Clostridium botulіnum, який постійно існує в ґрунті, утворюючи спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин, гинуть при температурі 1200С через 30 хвилин). Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин.

Зараження людини ботулізмом відбувається під час вживання продуктів тваринного і рослинного походження, забруднених клостридіями, а це переважно: в’ялена, копчена та солона риба, м’ясні та рибні консерви, консервовані продукти домашнього приготування, домашня ковбаса.

Дуже часто покупці рибної продукції не цікавляться її якістю та безпечністю, що як результат – призводить до сумних наслідків. Так, останній випадок можливого захворювання на ботулізм, ймовірно, був пов’язаний із вживанням придбаної рибної продукції в роздрібній торгівлі. Проінспектувавши магазин, де була придбана така сумнівна продукція, фахівці з’ясували, що на ній було відсутні маркування виробника, дані про виробника, місце та дата виготовлення, а у Державному реєстрі потужностей операторів ринку взагалі немає інформації щодо постачальників такої продукції.

Тож Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області сумнівний продукт було вилучено і доставлено на лабораторні випробування.

Купуючи продукти харчування, зокрема рибну продукцію, необхідно обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання, не вживати харчові продукти при найменшій підозрі щодо їх якості.

Симптоми ботулізму читайте в цій інфографіці: