29.11.2018
Ольга Аверіна 0
Шахрайство, як та пошесть, шириться і модифікується. Основний його принцип – ввести жертву в оману і, скориставшись цим, спонукати її під певним приводом передати гроші або майно.
В останні тижні листопада у Печерському районі Києва десятки пенсіонерів стали жертвами шахраїв – фейкових соцпрацівників.
Про це журналістам "Погляду" стало відомо із власних джерел у столичній поліції.
Аферисти, представлялися працівниками соцзабезу й проникали в житла пенсіонерів під різними, часом безглуздими приводами: перепис населення, збір даних для надання соціальної допомоги, встановлення газових плит від мера і так далі.
Черговий кримінальний епізод зафіксували в Печерському районі на вулиці Аїстова 26 листопада. У квартиру до літньої жінки, яка готувалася 29 листопада відзначати своє 93-річчя, зателефонувала громадянка і представилася соціальним працівником. Доки господиня відлучилася в сусідню кімнату за документами, гостя встигла знайти схованку, викрасти заощадження і зникнути з місця події.
Всього було викрадено 25 тис. грн., 4 тис. євро і 5,3 тис. доларів.
Відкрито кримінальну справу за статтею 185 КК (крадіжка).
Поліція стверджує, що в Печерському районі, де проживає значна кількість більш-менш забезпечених людей, подібних випадків з початку року вже десятки.
Прогнозовано, що напередодні різдвяно-новорічних свят ця біда зі столиці може ширитися й регіонами.
Досить зручно для шахраїв під виглядом якихось святкових акцій чи соціальних програм проникати до квартир чи будинків довірливих людей похилого віку й забирати останнє, зазвичай відкладене на "чорний день". Тож і журналісти, і правоохоронці застерігають українців проявляти пильність, не впускати до помешкань сторонніх, перевіряти інформацію про пільги, соціальні виплати, подарунки від мерів у офіційних джерелах.
При виникненні підозри на шахрайство – терміново слід звернутися до поліції за телефоном 102.