Нині триває спецпогашення поштової марки «Вишгородська ікона Божої Матері»
Філателісти, та й усі бажаючі, ще можуть встигнути до 20-ї години поставити пам’ятний штемпель у Вишгороді
Сьогодні, у день Успіння Богородиці, у Вишгороді після урочистої Літургії у соборі Вишгородської Богородиці УГКЦ відбулась урочиста презентація і спецпогашення поштової марки №177 «Вишгородська ікона Божої Матері». Місцем презентації не випадково було обрано саме цю церкву, адже тут зберігається список (копія) відомої ікони, яку вважають чудодійною.
Презентувала марку начальник Центру філателістичної продукції Укрпошти Наталя Мухіна. Вона зауважила, що для марки було використано саме те зображення Вишгородської Богородиці, яке знаходиться у цьому храмі. Марка номіналом 10 гривень випущена тиражем 130 тисяч примірників. Також випущено конверт і листівку в єдиному стилі з маркою. Марка «Вишгородська ікона Божої Матері» буде надіслана до Всесвітнього поштового союзу та включена до філателістичних колекцій країн, які є учасниками ВПС.
В урочистому погашенні поштової марки «Вишгородська ікона Божої Матері» взяли участь настоятель Собору Вишгородської Богородиці Тарас Валах, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії Петро Жук, міський голова Вишгорода Олексій Момот, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко.
«Для нас ця подія є справді історичною. Радіємо, що зображення нашої святині займе гідне місце у філателії України та світу. Адже Вишгородська ікона є славою нашого міста, її списки знаходяться в усіх трьох храмах східної традиції у Вишгороді, тому через представлення цієї марки хочемо розповісти світові й про нашу святиню, і про наше місто!», – підкреслив о.Тарас Валах.
«Ця марка як зображення, можливо, не є велика. Але правда про цю ікону, про визнання і повернення того, що вкрадено, що від нас забрано – це є повернення свободи. Бо людина справді вільна тоді, коли вона має всі ознаки свободи – історичні і духовні включно. Ви могли б вибрати для марки зображення оригіналу, який зараз знаходиться в Третьяковській галереї. Але ви вибрали зображення цієї копії, яка не менша за своєю силою», зауважив о. Петро Жук.
Олексій Момот звернув увагу на те, що презентація і спецпогашення марки «Вишгородська ікона Божої Матері» у Вишгороді –це дуже визначна подія. «Це популяризація й нашого міста, і цього храму. Це дуже цінно для нас усіх».
Влада Литовченко підкресливши, що ця ікона є унікальною, зауважила, що вона прославила Вишгород у ХІІ ст., коли місто було одним з історичних і релігійних центрів. «Мені приємно, що відновлюється історична справедливість, відновлюється історична правда. Цю ікону ще називають Володимирською. Але те, що ми цю ікону називаємо її справжнім ім’ям – Вишгородська – це велика правда».
Також сьогодні у Вишгороді з 13 до 20 години проходить спеціальне пам’ятне погашення марки. Штемпель діє лише один день, тож всі бажаючі можуть ще встигнути завітати до операційного залу ВПЗ – 2, що по вулиці Шолуденка, 6-Г. Тут можна придбати поштову марку та залишити на ній пам’ятний штемпель, який символізує дату введення її в обіг.
Фото автора.