Новини
Новини дня

Новини дня від 11.07.2019


Новини дня від 11.07.2019 телеканалу Погляд. У цьому випуску Ви дізнаєтесь:


Верховна рада України ухвалила новий Виборчий кодекс. Він об'єднує в собі законодавство про вибори президента, народних депутатів, місцеві вибори, про ЦВК та державний реєстр виборців. Згідно кодексу, наступні парламентські вибори, що заплановані на 2023 рік, пройдуть за відкритими списками. Така система дозволить обирати не лише партію, а й голосувати за конкретного кандидата від цієї партії. Наразі система змішана. Частина депутатів обирається за пропорційною системою, тобто шляхом голосування за список партії, частина - за мажоритарною системою.Законопроект підтримали 230 депутатів. Парламентарі 16 разів провалювали голосування. Лише сімнадцята спроба стала успішною. Тепер закон має підписати президент.


Кандидати від “Слуги народу” завітали у Вишгород. Мажоритарниця Ольга Василевська-Смаглюк та кандидатка за списками партії Ірина Верещук побували на найбільшій гідрогенеруючій компанії України “Укргідроенерго”. У рамках поїздки поспілкувалися і з мешканцями міста. Про що говорили та які проблеми будуть вирішувати у Вишгороді бачила Галина Камінська.

У Володарці жінка впала у льох. Витягнули її рятувальники. За допомогою пожежних рукавів вони обмотали стільця, на якому сиділа жінка, та підняли її на поверхню. Потерпіла не могла рухати ногою та самостійно пересуватися. Тож її госпіталізували. Ми закликаємо бути уважними при виконанні роботи по господарству, що не потрапляти у небезпечні ситуації.

Бонні і Клайд по-київськи. За крадіжку в Броварах затримали молоде подружжя та їх співучасника. Злодії вдерлися до однієї з квартир та винесли цінні речі на суму майже 30 тисяч гривень. Проте далеко втекти із награбованим не вдалося. Вже за кілька годин зловмисників затримали на виході із автобусу у Києві. Виявилось, подружжя вже має судимості. Наразі правоохоронці встановлюють їхню причетність до аналогічних злочинів на Київщині.

Ірпінь - місто забудовників - шахраїв та ошуканих інвесторів. З таким гаслом пройшов мітинг під стінами Ірпінської міської ради. Люди вимагали у місцевої влади допомоги вирішити проблеми із замороженими будівництвом у мікрорайоні “Благодатний”. На мітингу побувала і Мілена Терещенко
Обіцяли 16 поверхів, а збудували 19. Ірпінські забудовники постійно порушують встановлені законом норми висотності. Один із таких прикладів - житловий комплекс “ГрінСайд”. У 2016 головний архітектор Ірпеня, Михайло Сапон видаючи містобудівні умови та обмеження дозволив будівництво цієї 16-поверхівки. Проте житловий комплекс підріс ще на 3 поверхи і став 19-поверховим. За даним фактом правозахисники компанії “Право-експерт” готують звернення до державної архітектурно-будівельної інспекції у Київський області. Після цього в ДАБІ обіцяють організувати перевірку даного ЖК.

Іще одне порушення мають перевірити у ДАБІ. Житловий комплекс “Центральний” будується на незаконно виділеній земельній ділянці по вулиці Соборна. Забудовник Олександр Пікулик отримав її у користування без необхідної процедури аукціону і уже розгорнув там будівництво. Наразі зводиться 4 поверх незаконної висотки. Хоча на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України є лише повідомлення про початок підготовчих робіт. Юристи компанії “Правоексперт” та “Стоп Корупції” звернулися з цією інформацією до правоохоронних органів. Ті розпочали кримінальне провадження щодо законності виділення землі та направили відповідний запит до Ірпінської міської ради. Там запит слідчого проігнорували.Тож юристи передали запит про порушення вимог земельного законодавства у архітектурно-будівельну інспекцію Київської області. Там пообіцяли перевірити рішення інспекції міської ради - щодо надання дозволу на таке будівництво. Однак, попросили юристів також направити туди додатковий запит.

У громади Василькова можуть вкрасти історичну пам'ятку часів Київської русі - Дитинець. Унікальну територію хочуть забудувати. Дитинець пов'язаний із історією хрещення Русі, іменем князя Володимира та заснуванням міста Василькова. 3 роки тому місцеві жителі дізналися про зміну цільового призначення території під будівництво житлового будинку. Як вони захищають історичну пам'ятку та чи вирішують проблему чиновники - дізнавалася Марія Марчук.