Новини
Україна
Довкілля
Україна-суспільство
Політика

Новий земельний закон ставить під загрозу всі заповідники в Україні

10.02.2021 Бобрик Юлія 0

Адже власники незаконних забудов зможуть тепер без особливих перешкод привласнити особливо цінні землі.

Законопроєкт № 0850, що був прийнятий 2 лютого, фактично ставить під загрозу всі заповідні землі в Україні, наголошує у статті на УП головна редакторка сайту ЧЕСНО Ірина Федорів.

Як повідомляв «Погляд», головне у законопроєкті - в тому, що від тепер земельна ділянка автоматично має переходити до власника будинку, для чого законотворці «усунули прогалини та удосконалили окремі норми земельного законодавства».

По суті ж виходить так, що власникам незаконних забудов в межах заповідних та цінних для довкілля земель нічого не завадить прибрати до рук ласі ділянки. Таким чином, даний законопроєкт виглядає вже ніяк «удосконалення», а скоріше як відкриття нових можливостей для розпилювання та дерибану земель.

«Жуків острів, де Юра Єнакієвський хотів звести Межигір'я-2, Біличанський ліс, Канівський заповідник, Асканія-Нова та інші стратегічні для довкілля та людей території відсьогодні — в серйозній небезпеці.

Відтепер усі, хто має незаконні забудови в межах особливо цінних земель, можуть розраховувати на те, що їм передадуть у власність і землю», -

Ірина Федорів

До слова, за сумнівний закон свій голос віддали 211 народних обранців від «Слуги народу» , 25 – від ОПЗЖ, 20 – від ЄС, 17 – від «Довіри» та 11 – від «За майбутнє».

Проте нові «земельні схеми» все ще можливо не узаконити, адже у президента є 15 днів, аби накласти на новий закон вето.

Нагадаємо, біля Офісу президента сьогодні відбувся одиночний пікет: жінка вимагала захистити Біличанський ліс.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.