Новий закон: земельна ділянка перейде до власника будинку автоматично
Прийнятий парламентом закон, який врегульовує право користування наділом для власника нерухомості, набере чинності після його опублікування.
Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості», прийнятим Верховною Радою 2 лютого (законопроект № 0850), встановлюється «автоматичність» переходу прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.
«Проєкт Закону розроблено з метою усунення прогалин та удосконалення окремих норм земельного законодавства, які регулюють перехід прав користування земельною ділянкою»,
З пояснювальної записки до законопроєкту
Документом внесено зміни і доповнення до таких законодавчих актів:
-частини другої статті 120 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27);
-частини третьої статті 7 Закону України «Про оренду землі» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998 р., № 46-47, ст. 280);
-частини першої статті 377 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 40-44, ст. 356).
На Фейсбук-сторінці Верховної Ради роз'яснюються новації закону.
Зокрема, ним передбачено:
- уніфікувати вказані правила для всіх правових титулів користування земельною ділянкою у визначеному випадку;
- встановити «автоматичність» переходу прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна;
- встановити обов’язок набувача права власності на будівлю, споруду, що розташовані на земельній ділянці державної та комунальної власності, право користування якою не оформлено протягом 30-денного терміну, здійснити відповідні дії для оформлення прав на земельну ділянку;
- встановити право на оренду земельної ділянки особі, якій перейшло право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, що розташовані на цій земельній ділянці, згідно з Земельним кодексом України;
- передбачити правові наслідки невиконання вимог щодо обов’язковості розірвання/укладення договору, яким встановлюється право користування земельною ділянкою. У такому разі особа, права якої були порушені, має право звернутися до суду.
Законом також встановлюється обов’язок набувача права власності на будівлю, споруду, що розташовані на земельній ділянці державної та комунальної власності, право користування якою не оформлено протягом 30-денного терміну з дня набуття такого права власності, здійснити відповідні дії для оформлення прав на земельну ділянку.
Вісник «Офіційно про податки»
До речі, цей законопроєкт чекав свого прийняття шість років. Він був внесений у Верховну Раду ще в 2015 році, і лише нині його прийняли.
Як зауважив ресурс ubr.ua, зазначений законопроєкт покликаний регламентувати процедуру переходу прав на земельну ділянку, аби не допустити ситуації, коли право на землю «зависає в повітрі».
Як повідомляв «Погляд», Кабмін визначив сім ознак наявності трудових відносин. Також «Погляд» інформував, що виділено кошти для райдержадміністрацій, що ліквідуються.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.