Новини
Всесвіт

Новий марсохід для місії «Марс-2020» майже готовий до запуску


Фахівці лабораторії реактивного руху NASA розповіли, що новий марсохід для місії «Марс-2020» проходить одну з фінальних фаз перевірок і тестування.

Якщо все піде за планом, він відправиться на Червону планету вже в липні 2020 року. Керівники місії заявляють, що робота над новим ровером буде вестися аж до старту апарату, так як для NASA важливо, аби місія пройшла вдало.

Зараз фахівці повністю зібрали і провели випробування сумісності спеціальної капсули, в якій марсохід полетить на Марс. Одне з найскладніших в таких місіях – посадка на планету, яка зазвичай займає кілька секунд.

Важливо все правильно розрахувати, так як від правильної посадки ровера залежить доля місії.

«Ми тестуємо апарат з повним набором бортового обладнання, аби максимально наблизити умови до реальності», – пояснили в агентстві.

Поки що випробування проводяться на точній копії цього марсохода. За допомогою цієї моделі вчені перевіряють, чи правильно сходяться між собою всі деталі.

В ході останньої серії перевірок інженери встановили на поверхні ровера-двійника верхню і нижню частину спускового модуля. Уточнюється, що нижня частина буде захищати справжній марсохід при його вході в атмосферу Марса.

Також під час тесту було встановлено спеціальний носовий конус, призначений для захисту блоку парашутної системи ровера при вході апарату в атмосферу планети.

Додавши нові об'єкти, вчені помістили тестовий ровер в спеціальну зону випробувань на вплив навколишнього середовища. Там в різних екстремальних умовах апарат зробить кілька спроб посадки і зльоту.

Якщо все пройде успішно, то новий марсохід на тиждень помістять в термовакуумну камеру, в якій будуть симулювати умови космічного середовища.

Підготовка цієї місії не зупиняється ні на хвилину.

«До тих пір, поки ракета «Атлас» не відірветься від поверхні стартового майданчика на мисі Канаверал і не відправить наш ровер на Марс в липні 2020 року, ми постійно буде щось збирати, перевіряти і модифікувати», – завірили вчені.

Нагадаємо, нещодавно НАСА оприлюднили останню панораму, зроблену зниклим марсоходом. Також вчені з’ясували, що річки Марса були глибші і ширші, ніж на Землі. Тож не дивно, що існує думка, що колонізація Червоної планети не за горами.