Новини
Новини Київської області
Головні новини

Новорічний стіл в Ірпінському регіоні: які наразі ціни та що краще купити заздалегідь?


Журналісти ІА “Погляд” вже писали про те, що новорічний стіл українців за рік здорожчав приблизно на 20% і його середня вартість по Україні становить 1535 грн. Ми вирішили перевірити, якою виявиться середня вартість мінімального набору продуктів до свята для жителів Приірпіння. Для цього завітали на ринки й у магазини регіону і “вивели” середні цифри. Отже, за нашими підрахунками, приблизна вартість основних продуктів до новорічного стілу наступна. М'ясне та морепродукти Ковбаса “Сервелат” — 90 грн/500 г Філе куряче, 1 кг — 120 грн Яловичина (лопатка), 1 кг — 80 грн Свинина (ошийок), 1 кг — 150 грн Ікра червона, 120 г — 320 грн Сьомга, 180 г — 140 грн “Олів'є” Зі стандартного набору продуктів — 149 грн (майонез, 400 г — 20 грн; картопля, 0,5 кг — 4 грн; морква, 0,5 кг — 5 грн; варена ковбаса, 0,5 кг — 70 грн, зелений горошок, банка — 20 грн; яйця, десяток — 30 грн) Алкоголь Шампанське, 2 пл. — 200 грн Коньяк, 1 пл. (0,5) — 100 грн Горілка, 1 пл. (0,5) — 100 грн Вино червоне, 1 пл. — 90 грн Вино біле, 1 пл. — 60 грн Молочне Масло вершкове, 200 г — 40 грн Сир твердий, 200 г — 45 грн Напої Вода мінеральна, 3 л — 25 грн Вода солодка, 2 л — 25 грн Сік, 2 л — 35 грн Овочі і фрукти Огірки — 40 грн Помідори — 40 грн Маслини — 40 грн Гриби консервовані — 40 грн Апельсини — 40 грн Мандарини — 25 грн Ківі — 35 грн Ананас консервований — 35 грн Хурма — 30 грн Десерт Торт “Київський”, 850 г — 270 грн Разом — 2364 грн Що можна купити зараз? Отже, в середньому “мінімальний” новорічний стіл обійдеться жителям Приірпіння у 2,5 тис. грн. А от що можна купити просто зараз і зберігати протягом кількох тижнів? Аби визначитися, що саме потрібно купувати, продумайте меню. Для цього поділіть аркуш паперу на дві частини: зліва напишіть назви страв, а справа — необхідні продукти для їх приготування. Визначіться, що краще придбати за пару днів до свята (свіжа риба та м'ясо, яйця, сир, ковбаса, вершкове масло тощо), а що — вже зараз. Серед продуктів та напоїв, які можна купити навіть сьогодні, наступні:
  • Бакалея. Якщо у вашому новорічному меню є домашні торти та інші десерти, то вам напевно знадобляться цукор і борошно. Крім того, можна придбати олію, каву, чай, консерви (шпроти, сардини, ікра).
  • Овочі. Картоплю, моркву, буряк, цибулю, часник та капусту краще купити заздалегідь, щоб перед Новим роком не стояти в черзі і не носити важкі сумки. А ось свіжі фрукти, овочі, гриби та зелень краще придбати напередодні свята.
  • “Заморозка”. М'ясо, фарш, морепродукти, крабові палички, морозиво, овочі та фрукти з таким же успіхом, як у магазині, можуть зберігатися й у вашій морозильці. Крім того, якщо у вашому меню — запечена гуска чи фарширована щука, купити їх можна за пару тижнів, доки є вибір і ціни не піднялися до небес.
  • Соуси та приправи. Кетчуп, майонез, гірчиця можуть зберігатися 2-3 місяці, а різноманітні прянощі — півроку.
  • Напої. Можна спокійно відправлятися до магазину за мінеральною водою, соками, іншими газованими та негазованими напоями. Досить довго зберігаються і алкогольні напої: шампанське, горілка, лікер, коньяк, вино.
  • Солодощі. Придбати заздалегідь можна й цукерки. Сьогодні на розвіс продають будь-які солодощі, навіть ті, які раніше були представлені лише в коробках. Купивши їх, ви істотно зекономите, до того ж, зможете взяти на “пробу” кілька цукерок потрібного вам сорту перед тим, як купувати їх кілограмами.
Зверніть увагу!
  • За два-три тижні до Нового року супермаркети починають робити святкові пропозиції: шампанське, ікра, торти та цукерки продають за акційною ціною. Радимо вам ознайомитися із рекламними брошурами: обравши правильне місце для покупки, ви зможете зекономити “кругленьку” суму.
  • Перш ніж придбати товар, уточніть умови акції, звернувши увагу на “зірочки”. Іноді знижка розповсюджується не на весь асортимент або для її отримання потрібно придбати додаткові товари.
  • Обов'язково читайте етикетку, особливу увагу звертаючи на текст дрібним шрифтом. Часто за низькою ціною пропонують товари з дешевшої категорії: сирний продукт замість справжнього сиру, ковбаса другого сорту під делікатесною маркою тощо.
  • Звертайте увагу на масу продукту — замість традиційної кілограмової упаковки легко можна натрапити на 800-грамову.
  • Перевірте вартість одиниці продукту: часто підприємці розраховують на елементарне незнання математики і покупка трьох банок кави або чотирьох пляшок пива в акційних пакетах може обійтися дорожче, наж придбання цих товарів без акції.
  • Якщо на Новий рік ви збираєтесь в гості, святкові акції — те, що вам потрібно! З їх допомогою ви зможете зовсім дешево придбати для подарунку пляшку хорошого алкоголю, коробку цукерок, корзинку фруктів, та ще й отримати шоколадку в подарунок.