20.03.2019
Оксана Кириленко 0
19 березня у рамках проведення заходів зміцнення довіри і безпеки між Україною та державами-учасницями ОБСЕ Міжнародний центр підготовки підрозділів НГУ, що на Київщині, відвідали представники багатонаціональної інспекційної групи Норвегії у супроводі офіцерів Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України.
У складі інспекційної групи Норвегії також прибули представники Данії та Канади. Метою візиту іноземної делегації стало ознайомлення з підготовкою підрозділів НГУ та їх участі у операції об’єднаних сил на території Донецької і Луганської областей, а також визначення потреб Національної гвардії України у матеріально-технічній допомозі з боку держав-партнерів.
У ході візиту військові спостерігачі оглянули інфраструктуру та матеріально-технічну базу центру: казармені приміщення, гуртожиток для офіцерів та військовослужбовців військової служби за контрактом, медичний пункт, лазне-пральний комбінат, спортивний комплекс та інші об’єкти адміністративного містечка. Під час проведення переговорів гвардійці провели презентацію Національної гвардії України, Міжнародного центру та поділились планами його розвитку на майбутнє.
«У мене склалось дуже хороше враження про центр. Я дуже вдячний за дружній прийом, за відкритість. Ми побачили, що ваша підготовка є дуже важливою для загального розвитку Нацгвардії та у цілому для безпеки країни. Дякую вам за надання можливості побачити організацію навчання та підготовки підрозділів», - сказав керівник інспекційної групи полковник Андреас Ойгарден.
Доречно сказати, що Міжнародний центр підготовки підрозділів НГУ, наразі став першим у проведенні заходів військовими спостерігачами ОБСЕ на території України відповідно до Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки. Метою проведення цих заходів – є спостереження за військовою діяльністю Збройних Сил та інших військових формувань і правоохоронних органів України, збір фактів щодо незаконної присутності підрозділів та частин збройних сил Російської Федерації на території України, а також діяльності незаконних збройних формувань ОРДО та ОРЛО, отримання об’єктивної та неупередженої інформації про військово-політичну обстановку у нашій державі, відповідне інформування держав-учасниць ОБСЄ та сприяння у пошуку шляхів мирного врегулювання кризової ситуації, що склалася.