Непомірні апетити рибалок на Вишгородщині: це ж хто з’їсть 40 судаків?
За два дні Київський рибоохоронний патруль та водна поліція Вишгородщини зафіксували порушників правил рибальства, які завдали понад 25 тис. грн збитків
Київське водосховище – прекрасне місце для рибалки. Можна прекрасно провести час і спіймати собі смачний обід чи вечерю. Це якщо дотримуватися правил рибальства. Якщо ж їх ігнорувати – то самим можна бути спійманим рибоохоронним патрулем Київщини.
Учора, 17 жовтня, Київський рибоохоронний патруль спіймав рибалок, які ці правила порушували.
Зокрема, поблизу Лютежа було виявили грубі порушення правил рибальства. Троє громадян з човна впіймали 33 кг риби, чим перевищили добову норму вилову на 24 кг (40 судаків і 1 сом). Збитки, завдані рибному господарству України, становлять 20 825 грн.
«Згодом рейдова група зафіксувала аналогічне порушення в адмінмежах с. Лебедівка Вишгородського району Київської області. Двоє громадян виловили 7 та 7,5 кг риби кожний, чим перевищили добову норму вилову на 4 та 4,5 кг відповідно (по 5 судаків). Загальна сума збитків становить 5 100 грн. На всіх винних осіб оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Човни та незаконно добуті водні біоресурси вилучено», повідомляє Київський рибоохоронний патруль.
І просить усіх, хто став свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 та (099) 341-73-18.
Напередодні, 16 жовтня, також було спіймано браконьєрів. «Працівники водної поліції Вишгородського відділу поліції спільно з працівниками рибоохоронного патруля затримали рибних браконьєрів. Так, 48- та 49-річний жителі міста Києва на території Київського водосховища у с. Старі Петрівці здійснювали незаконний вилов риби забороненими знаряддями лову. Правопорушники встигли виловити 49 судаків та 4 лящі, що призвело до збитків на суму понад 25670 грн. Цей факт було задокументовано слідчо-оперативною групою Вишгородського відділу поліції та відкрито кримінальне провадження за ч.1ст.249 КК України. Всі речові докази правоохоронці вилучили, тривають слідчі дії», повідомляє Вишгородський відділ поліції.
ДОВІДКА. Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину судака становить 510 грн.
Фото: Вишгородський відділ поліції, Київський рибоохоронний патруль