Неофіційне свято: сьогодні – день сірника
Таким звичним для нашого побуту речам, як сірники – менше 200 років. Цікаво, що запальничку винайшли раніше.
У1827 році в англійському м.Стоктоне аптекар Джон Валкер винайшов сірник. Основою новинки був жовтий фосфор. Також, як розповідає ресурс volyn.com.ua, у 1827 році в Англії надрукували першу офіційну сірникову етикетку розміром 60х40 мм. А в1 889 році Джошуа Пьюсі винайшов сірникову коробку із запальною поверхнею усередині коробки. ). Але патент на коробку отримала американська компанія Diamond Match Company - у її практично такому ж винаход запальна поверхня розташовувалася зовні коробки, тобто так, як ми звикли. ⠀
Цікаво,що запальничка з’явилася на світ раніше, ніж сірники.
«Прототип запальнички, як і багато інших винаходів, розробив геній людства Леонардо да Вінчі. Мета була зрозумілою – швидко одержати вогонь. Пристрій працював справно, але був настільки громіздкий і страхітливий, що не здобув популярності», зазначив ресурс svoboda.te.ua.
А ось у в 1823 році німецький хімік Іоганн Вольфганг Деберейнер винайшов запальничку «Кресало Деберейнера». Саме вона стала попередницею сучасних запальничок.Втім, користуватись нею було не дуже безпечно, адже вона працювала на водні, який утворювався під час хімічної реакції сірчаної кислоти з цинком. «Кресало Деберейнера» знайшло своє місто на ринку, його виробництво досягло 20 тисяч штук.
Далі запальнички вдосконалювались.
Тим не менше сірники стали навіть популярнішими, ніж запальнички.
«Погляд» розповідав, як ми залишаємо цифрові відбитки.
Київські розробники створили унікальний військовий електромобіль-амфібію.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.