Новини
Здоров'я
Україна-суспільство
За кордоном

Немовлята споживають мільйони частинок мікропластику із пляшечок для годування


Незважаючи на розвиток науки, сьогодні все ще дуже мало відомо про вплив мікропластику на здоров’я людини, а особливо на немовлят. Вчені з Ірландії вивчили швидкість вивільнення мікропластику на 10 типах дитячих пляшечок або аксесуарів, виготовлених з поліпропілену, який найчастіше використовують для вироблення харчових контейнерів.

Роботу науковців було опубліковано в журналі Nature Food. У звіті зазначається, що люди споживають величезну кількість крихітних частинок пластику, які утворюються при руйнуванні більших шматків цього матеріалу, особливо при нагріванні.

Як відомо, посуд на основі поліпропілену зазвичай використовуються для приготування та зберігання їжі, але здатність цих матеріалів вивільняти мікропластик наразі недостатньо вивчена.

«Ми досліджували потенційний вплив мікропластику на немовлят через споживання суміші, приготовленої у поліпропіленових пляшках для годування немовлят, – йдеться у звіті. –Такі пляшечки виділяють до 16 200 000 частинок мікропластику на літр».

фото - istockphoto.com

До того ж дослідження показали, що стерилізація посуду із поліпропілену та вплив води з високою температурою значно збільшують вивільнення мікропластику. Зокрема, 21-денний тест показав періодичні коливання вивільнення мікропластику. Щоб оцінити потенційний глобальний вплив на немовлят віком до 12 місяців, вчені обстежили 48 регіонів. Вони виявили, що одна дитина отримує від 14 600 до 4 550 000 частинок мікропластику на день, залежно від регіону.

фото - unsplash.com

Висновок

Вплив мікропластику на немовлят вищий, ніж було визнано раніше. Це сталося тому, що посуд на основі поліпропілену став популярним у використанні, особливо якщо йдеться про приготування сумішей для годування немовлят. Вчені наголосили, що потреба оцінки того, чи вплив мікропластику на цих рівнях становить ризик для здоров'я немовлят, наразі дуже актуальна.

Раніше "Погляд" повідомляв, що мікропластик скрізь: в їжі, повітрі та питній воді, за даними ВООЗ.

Читайте також, як вчені знайшли мікропластік навіть в льодах Антарктиди.

Дізнайтесь, чому експерти б’ють на сполох.