Новини
Здоров'я
Новини світу
За кордоном

Немає доказів виникнення тромбів від вакцини – заява компанії AstraZeneca


У зв’язку з призупененням низкою країн використання вакцини від коронавірісу виробництва Oxford/AstraZeneca у компанії 14 березня зробили заяву про безпечність вакцини.

«Після нещодавнього занепокоєння, викликаного тромботичними явищами, AstraZeneca хотіла б запевнитись у безпеці своєї вакцини COVID-19 на основі чітких наукових доказів. Безпека має першорядне значення, і компанія постійно контролює безпеку вакцини».

На сьогодні щеплено вакциною AstraZeneca понад 17 мільйонів людей у Європейському Союзі (ЄС) та Великобританії вакциною COVID-19. Ретельний огляд вакцинованих осіб не показав доказів підвищеного ризику легеневої емболії, тромбозу глибоких вен або тромбоцитопенії у будь-якій визначеній віковій групі, статі, партії або в будь-якій конкретній країні.

Наразі в ЄС та Великобританії зареєстровано 15 випадків тромбозу глибоких вен та 22 випадки легеневої емболії серед тих, хто отримував вакцину, виходячи з кількості випадків, які компанія отримала станом на 8 березня. «Це набагато нижче, ніж очікувалося у природніх умовах серед такої кількості вакцинованих», – зазначили у компанії.

Крім того, у клінічних випробуваннях, хоча кількість тромботичних явищ була невеликою, у вакцинованій групі вони були нижчими. Також не було доказів збільшення кровотечі у понад 60 000 учасників.

Щодо якості

«Немає підтверджених питань щодо будь-якої партії нашої вакцини, що використовується в Європі чи решті світу. Додаткове тестування проводилось і проводиться нами і незалежно від європейських органів охорони здоров’я, і жодне з цих повторних тестів не викликало занепокоєння», – наголосили в AstraZeneca.

Зазначаається, що під час виробництва вакцини AstraZeneca, її партнери та понад 20 незалежних випробувальних лабораторій проводять понад 60 тестів якості. Всі випробування повинні відповідати жорстким критеріям контролю якості, і ці дані передаються регуляторним органам у кожній країні або регіоні для незалежного розгляду перед тим, як будь-яка партія може бути передана до країн для використання.

«Безпека громадськості завжди буде на першому місці. Компанія ретельно вивчає це питання, але наявні докази не підтверджують, що вакцина є причиною. Щоб подолати пандемію, важливо, щоб люди отримували щеплення, коли їх запрошують це зробити», – йдеться у дописі компанії.

Довідково:

Вакцина проти COVID-19 від компанії AstraZeneca була винайдена спільно з Оксфордським університетом. Для її створення використовувався реплікаційний дефіцитний вірусний вектор шимпанзе, заснований на ослабленій версії вірусу застуди (аденовірусу), який викликає інфекції у шимпанзе та містить генетичний матеріал спайк-білок (так званий шип) вірусу SARS-CoV-2. Після вакцинації виробляється спайк-білок, який спрямовує імунну систему на атаку вірусу SARS-CoV-2, якщо він пізніше інфікує організм.

На сьогодні вакцина отримала умовний дозвіл на продаж або екстрене використання у більш ніж 70 країнах на шести континентах. У рамках ініціативи COVAX доступ до вакцини отримають 142 країни світу.

AstraZeneca – це глобальна науково-провідна біофармацевтична компанія, яка спеціалізується на відкритті, розробці та комерціалізації лікарських засобів, що відпускаються за рецептом, головним чином для лікування захворювань у таких сферах, як онкологія, серцево-судинна, ниркова та метаболічна, а також респіраторна та імунологічна сфери. Компанія AstraZeneca базується в Кембриджі (Великобританія) та працює у понад 100 країнах світу. Її ліками користуються мільйони пацієнтів у всьому світі.

«Погляд» раніше писав, що ВООЗ відкидає сумніви щодо якості вакцини AstraZeneca, наполягаючи, що це «відмінна вакцина, як і інші вакцини, що використовуються».

Нагадаємо, в Україні вакциною Covishield від компанії AstraZeneca щеплюють громадян з 24 лютого 500 тисячами доз, що надійшли в Україну.

Вакциною Oxford/AstraZeneca прищепився Далай-лама, а в Україні цією вакциною щеплено міністра охорони здоров’я Максима Степанова, президента Володимира Зеленського, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка. Проте Ізраїль не схвалює вакцину Covishield, яка застосовується в Україні.

Ілюстрації – скріни з відеоролику Reuters

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.