З настанням зимового опалювального сезону, часу, коли розпочалося інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.
Як повідомляє
Бородянське РВ ГУ ДСНС України в Київській області, основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані. Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються в дома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання, так і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканцям.
Тому, щоб уникнути трагедії, слід дотримуватися таких правил:
- не використовуйте саморобні електронагрівачі;
- не експлуатуйте печі, що мають тріщини;
- не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;
- не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу - він пересохне і спалахне;
- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;
- не слід палити груби і печі з незакритою топкою;
- не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки.
Напередодні вихідних бородянські рятувальники організували та провели комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання в Пісківській селищній ОТГ, де напередодні був випадок травмування та загибелі людей на пожежах. Були сформовані рейдові групи на чолі з представниками Бородянського РВ ГУ ДСНС України у Київській області та працівників, депутатів Пісківської ОТГ, працівників Вишгородської ФЕГГ ПАТ «Київоблгаз», кореспондентів інформаційної агенції «Погляд».
Рятувальники здійснили подвірні обходи та відвідали помешкання громадян. Особлива увага зверталася на житлові будинки, де проживають одинокі люди та багатодітні сім’ї, а також громадяни які опинились в складній кризовій ситуації. Під час спілкування з громадянами рятувальники наголосили на збільшенні кількості пожеж під час проходження осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду та опалювального сезону. Під час обстеження будинковолодінь особлива увага зверталась на стан електрогосподарства, пічного опалення, та експлуатації газового обладнання. Кожному господарю були надані конкретні рекомендації із приведення в безпечний стан їхніх осель. Рятувальники вручили місцевим жителям тематичні пам’ятки інформаційного характеру про необхідність дотримання правил пожежної безпеки у поводженні з відкритим вогнем, користуванні електроприладами, пічним опаленням.