#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Дати
ПроХОРОШЕ

Не Валентином єдиним: які ще свята відзначають 14 лютого

14.02.2019 Катерина Бенке 0

Більшість знає день 14 лютого, як День Всіх Закоханих, або ж День святого Валентина. Однак дата об'єднує ще кілька незвичайних свят.

День військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту Збройних сил України

14 лютого 1994 року Управління хімічних військ України перейменували на війська радіаційного, хімічного і біологічного захисту. Відтоді військові хіміки відзначають дату як своє професійне свято. День військ РХБ захисту офіційно закріплений наказом Міноборони.

Міжнародний день дарування книг

Вперше у 2012 році свято відзначила засновниця сайту для дітей Еммі Бродмур. Вона закликала в цей день дарувати один одному книги та ділитись своєю любов'ю до читання. Ініціатива набрала популярності: люди з різних країн дарують книжки друзям, дітям, коханим, поповнюють колекції бібліотек, а також діляться історіями про улюблені книги у соцмережах.

День пам'яті Кирила і Мефодія

Католики 14 лютого згадують братів-просвітників Кирила та Мефодія. Святі вважаються одними з творців церковнослов'янської мови. Їм вдалося отримати дозвіл від Папи Римського на проведення богослужінь мовою, наближеною до народу, та розповсюджувати книги, перекладені братами на слов'янську.

Трифонів день

Ще одне релігійне свято, яке святкують країни південної Європи (Македонія, Болгарія, Сербія). Вважається, що 14 лютого - це межа між зимою та весною. Південні народи звертаються до святого Трифона, щоб він послав хороший врожай та захистив поля від шкідників. Після богослужіння віряни продовжують вшанування святого вином і святковою їжею. Фото з вільних джерел.